Audiovizuálne počítačové umenie na Slovensku stále rezonuje

V dobe, keď grafické karty boli len neurčitou budúcnosťou, práve hardvérová obmedznosť pomohla vzniknúť špecifickému druhu audiovizuálneho umenia. Aj po rokoch, keď tieto grafické limity boli prekonané, demoscénerska komunita, vrátane Slovenska, zostáva po celom svete naďalej aktívna. Hoci demopárty patria k undergroundu, toto naprogramované umenie zaujíma aj súčasných dizajnérov.

História Nintenda: Ako sa z predajcu kariet stal kráľ herných konzol

Viac než 100 rokov stará spoločnosť, ktorá sa stala pojmom v hernom priemysle. Firma, ktorá priniesla zásadné zmeny a ovplyvnila videohry na nasledujúce desiatky rokov. Predaje, ktoré sa počítajú v miliónoch a rovnako veľa spokojných zákazníkov. To je len niekoľko faktov, ktoré charakterizujú japonské Nintendo.

Ostrieľaní radia nováčikom

Študentov FMK magisterského stupňa sme požiadali, aby poradili nováčikom, na čo si dať pozor pri štúdiu a čomu sa vyvarovať. Pridali pre nich aj pár odporúčaní, ako si užiť študentský život a čo by si v Trnave nemali nechať ujsť. Z vlastných skúseností nám uviedli príklady tých najlepších podnikov, najvýhodnejších tlačiarní a taxislužieb.

Ostrieľaní radia nováčikom

      Študentov FMK magisterského stupňa sme požiadali, aby poradili nováčikom, na čo si dať pozor pri štúdiu a čomu sa vyvarovať. Pridali pre nich aj pár odporúčaní, ako si užiť študentský život a čo by si v Trnave nemali nechať ujsť.

Prvý Slovák, ktorý testoval monopst GP2

Sagan, Tatar, Žampa, Zuzulová, Hamšík či Cibulková. Poznáte však Richarda Gondu? Nie? To je veľká škoda, pretože tento slovenský formulový pretekár je naša veľká nádej v motoršporte. Koho by si vedel predstaviť ako svojho tímového kolegu? Ako vníma podporu motoršportu a aké boli jeho najťažšie preteky sezóny?

Ako som sa ocitla na študentskej formule v Taliansku

Vraj motoršport nie je pre dievčatá. Nemajú výdrž na to, aby zvládli náročný pretekový víkend. Pardon, majú a môžu byť niekedy lepšie ako muži. Ženy sú nielen dobré hostesky, manažérky či mechaničky, ale aj jazdkyne. Časy sa menia a nežného pohlavia v motoršporte pribúda.

Viac (zo všetkých kategórií)