Latest on Časopis

TRNAVSKÝ UNIKÁT

   Trnavské hradby sú už niekoľko storočí symbolom mesta. Vďaka výskumom a záujmu odborníkov sa o ich výstavbe, využívaní a histórii dozvedáme...

Vjamnoce 4

Aj tento rok naši šikovní študenti priložili ruky k dielu a zorganizovali krásne vianočné stretnutie, tentoraz zamerané na zbierku pre deti z...

Rozhovor s Petrom Steigaufom

    Peter Steigauf (21), PR konzultant pracujúci v komunikačnej agentúre: „Práca s klientmi naučí trpezlivosti, nechcieť dosiahnuť všetko hneď a naučiť...

Hľadáme talenty do našich radov

Každým rokom od nás odchádzajú skúsení a zaučení absolventi, aby sa zaradili do pracovného života a uvoľnili tak v redakcii miesto nováčikom, ktorých celý proces ešte len čaká. Taký je pravidelný kolobeh nášho študentského tímu. Vďaka tomu nestarneme a ponúkame príležitosť mladším ročníkom, aby si vybudovali schopnosti a získali skúsenosti v zameraní, ktoré ich raz môže živiť.

Samo Marec: Nie som kaviarenský povaľač

Prečítajte si rozhovor s najznámejším slovenským blogerom SAMOM MARCOM o jeho blogerských začiatkoch, názoroch na súčasnú športovú žurnalistiku, extrémizmus, ale aj zaužívané a často zneužívané nadávky ako bratislavská kaviareň.

Pápežove slová Veľký tresk nespôsobili

A predsa sa točí! Tak znel legendárny výrok jedného zo zakladateľov modernej astronómie Galilea Galileiho. Vďaka nemu si nakoniec odžil svojich posledných sedem rokov života v domácom väzení. Pápež Ján XXI. v roku 1277 deklaroval všetky prírodné zákony za kacírstvo. Nanešťastie ho o pár mesiacov neskôr zabil zákon gravitácie, keď naňho v spánku padla terasa jeho paláca. Aj takto komplikovaný bol vzťah medzi vedou a cirkvou.

“Chcem byť nenápadný pozorovateľ života”

Jeden z najznámejších slovenských dokumentaristov tak skoro kameru z ruky pustiť neplánuje. Navštívil mnohé bohom zabudnuté kúty sveta, precestoval tisícky kilometrov, aby získal tie najlepšie zábery a vždy sa nakoniec rád vráti domov. Expedičné zážitky PAVLA BARABÁŠA vyrážajú dych aj po niekoľkých razoch.

Slovenskému dokumentu by pomohla väčšia otvorenosť smerom k zahraničiu

Okrem chutných bryndzových halušiek, pekných žien a kvalitnej slivovice sa Slovensko môže pochváliť aj skvelými dokumentárnymi filmami. Dobré meno nám tak aj na medzinárodnej úrovni robia ľudia, ktorí stvárňujú realitu takú, aká je. Medzi ľudí prinášajú nevšedné a nie tak často spracované témy. Prinášame vám prehľad tvorby viacerých slovenských dokumentaristov, ktorí formujú reliéf slovenského dokumentu.