Po troch rokoch strávených v cirkusovej manéži sa hádam nenájde človek, ktorý by si neželal grandiózne finále. Principál nesklamal.

Právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti máme zakotvené v ústave. Ale čo spravíte, keď si ho odopiera sám? Smejete sa. A potom vám je zle z predstavy, že keď cirkus odíde, nahradí ho Lord Voldemort a smrťožrúti.

Za tie tri roky si principál vyskúšal kadečo. Bábkoherectvo s premiérom namiesto bábky bol takmer majstrovský akt. Ale vody upokojil len na chvíľu. Šou trvala pridlho a ľudia nechcú stráviť celý život v cirkuse. Ani výmena klaunov nepomohla. Ani lotéria.

Tak na čo viac sa principál zmôže? Spraví zo seba martýra. (Presnejšie, Žida 21. storočia) Ľutuje ho niekto? Nie. Krížovú cestu si z toho spravil sám. A my sme boli nútení sedieť pri televíznych obrazovkách a čakať, kedy sa opäť potkne.

Klub OĽaNO pred hlasovaním o páde vlády protestne odišiel z pléna. Zdroj: tasr.sk

Na to, že mal za partnerov skúsených biznismenov, bohvieaký obchod nevyrokovali. Prestávkami a grémium sa začali oháňať až keď im (skutočne) horelo pod zadkom. Všetci vedeli, že sa ten Titanic potopí. Nezachránil by ho ani poslanec OĽaNO Halák a jeho káblik. Napokon, ten ľadovec potopil už tretiu loď.

Igor Matovič odišiel tak, ako aj vládol. Svoj demisiu vytrhol z rúk pracovníka Prezidentského paláca so slovami, že si to rozmyslel. Ten vtip sa píše sám. Ale sranda sa skončila.

Volebné preferencie môžu novinárom robiť vrásky. A oprávnene. Za podobnej vlády sme už o jedného z nás prišli. Možno nám únava z cirkusu zakryla oči. Je guľka v schránke lepšia, ako pár klaunov? A máme vlastne ešte pud sebazáchovy?

Je vysoký predpoklad, že v máji pôjdeme k volebným urnám. Moje odporúčanie znie nasledovne – prečítajte si programy a racionálne uvažujte. Nevoľte podľa pocitov. Vedia byť zradné.