Toto centrum môžete odteraz nájsť v hlavnej budove UCM na Námestí J. Herdu, a to konkrétne v dvoch miestnostiach za dverami číslo 104. Úvodný príhovor predniesla dekanka Fakulty masmediálnej komunikácie Dana Petranová, ktorá spolu s koordinátorom projektu Norbertom Vrabcom prestrihla ružovú pásku. Vo vnútri si nakoniec všetci zúčastnení pripili na veľa dobrých a úspešných nápadov v novom prostredí.

Fakulta masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda minulý rok založila coworkingové centrum Pointt, ktoré študentom zabezpečuje prepojenie vzdelávania s praxou. Táto organizácia vznikla na podporu študentov, ktorých to ťahá smerom k podnikaniu, majú nejaký svoj nápad a chcú ho realizovať. Škola po prezentovaní nápadov poskytla priestory aj s materiálnym vybavením a v nepravidelných intervaloch prichádzajú na mentoring aj známi ľudia z brandže. Spomeniem napr. Jakuba Ptačína, ktorý bol aj študentom FMK, ďalej Dalibor Jakuš (zakladateľ profesia.sk), ľudia z digitálnych agentúr a pod.

Nové coworkingové centrum si pochvaľuje aj študent masmediálnej komunikácie Martin(21): “Je to pre nás super skúsenosť, pretože sú to ľudia, ktorí už majú čo to za sebou a neviem či to môžem povedať, ale tých pár hodín s nimi mne osobne dalo oveľa viac, ako celý rok v škole. Ak sa nemýlim, Pointt je prvé univerzitné coworkingové centrum na Slovensku. Keď sme začali, bolo nás myslím okolo 10, teraz nejakí ľudia pribudli a je nás 16. Každý do toho išiel s nejakou víziou, niekomu sa tie vízie zmenili, niekto ich úspešne realizoval (viem napr. o www.kickresume.com , ktoré celkom rýchlo rastie) a dúfam, že keď už máme konečne priestory pripravené, budeme aj my produktívnejší.”

Študenti si pôsobenie v centre pochvaľujú najmä preto, že tento podnikateľský inkubátor im umožňuje rozvíjať svoje schopnosti, zručnosti a kompetencie prostredníctvom praktickej činnosti zameranej na reálne podnikanie. Majú možnosť už počas štúdia položiť základy svojho budúceho podnikania a overiť si svoje podnikateľské nápady či koncepty v praxi.

Fotogaléria:

Martina Judinyová