Podcastt: Vo vlaku mi Slováci povedali, nech sa vrátim domov, spomína Ukrajinka Inas
Študuje dve vysoké školy súčasne, no jej rodičia zostali za hranicami. Inas Khelles pomáha Ukrajincom na Slovensku zvládnuť život v cudzej krajine.
Vrátnik Anton: Po 15 rokoch sa práca na vrátnici mení na stereotyp. Na staré kolená mi však vyhovuje
Zaujímalo vás niekedy ako si vrátnik v škole vypĺňa čas a čo je v jeho kompetencii? Vrátnik Anton nám prezradil niečo z jeho profesného, ale aj osobného života.
A čo ščul? Psychologička: Keď ľuďom poviem áno na svoj úkor, hovorím nie mne. V prvej práci sa vyzbrojte trpezlivosťou voči sebe
Mladí ľudia si zvnútornili tlak z dospievania. Majú pocit, že všetko musia zvládnuť dokonalo a urobiť najlepšie rozhodnutia. Rodičia by mali deťom vytvoriť pocit, že keď to nevyjde, môžu sa vrátiť a nič im nevyčítať, myslí si psychologička Adriana Odlerová.
A čo ščul? Odborníčka na dane: Vymáhať dane znamená ošklbať hus tak, aby sme získali čo najviac peria s čo najmenším gáganím a sipotom
Pri zakladaní živnosti vám vie štát finančne prispieť. Treba si podať žiadosť na úrade práce, splniť podmienky a vypracovať projekt. V ňom sa oplatí podnikateľsky zasnívať, mne moje vízie vyšli, hovorí odborníčka na dane Alla Gregorová.
A čo ščul? Finančná poradkyňa: Investovať treba už z prvej výplaty
Po prvej výplate si treba splniť ciele, ktoré dlhodobo máte. Využite ako mladí ľudia svoj dlhý investičný horizont, vytrvajte, šetrite a investujte, radí mladým absolventom finančná poradkyňa Alla Gregorová.
A čo ščul? Fyzioterapeut: Vieme začať športovať kedykoľvek v živote a všetci z pohybu benefitujeme rovnako
Každý pohyb, dobrý pohyb. Domáci tréning vie byť rovnako efektívny ako cvičenie v posilňovni, hovorí fyzioterapeut Martin Schneider.
A čo ščul? Koordinátorka Kariérneho centra FMK: Zamestnávatelia nás každý týždeň vďaka dobrej povesti oslovujú sami
Je pre nás vždy pozitívna spätná väzba, keď nám napíšu zamestnávatelia, že nášho študenta zamestnali a sú s ním nadmieru spokojní, hovorí koordinátorka Kariérneho centra FMK Marianna Marko.
A čo ščul? Študent FMK: Cez gap year som zažil tak vyhrotené situácie, že nedovolím, aby ma stresovali tie akademické
Keď vystúpiš zo študijného procesu, zrazu riešiš reálne veci – platíš nájom, plníš si pracovné povinnosti. Skúšky nie sú to, čím by si sa mal nadmerne stresovať, hovorí študent FMK Jakub Kurek, ktorý sa zúčastnil absolventskej stáže.
OnlyFans modelka: Ukazujem svetu, že som hrdá na svoje telo
Patrisha začínala s fotkami s výstrihom a postupne posúvala svoje hranice. Rozhodnutie založiť si OnlyFans neľutuje, naopak, pomohlo jej to vyrovnať sa so sebou a svojím telom. Čo pre teba znamená intimita? Niekomu asi príde zvláštne, keď prezentuje svoje odhalené fotky na internete, no pre…
Umelkyňa Emília Rigová: Ak by sa mi nepodarilo preraziť, robila by som pomníky
Jej otec vlastnil kamenársku firmu, ktorú po ňom mala prevziať. Dnes jej meno rezonuje umeleckým svetom. Výstavy mala okrem Trnavskej Synagógy aj v Múzeu moderného umenia vo Viedni. Emília Rigová vo svojej tvorbe upozorňuje aj na rómsky holokaust.
Podcastt: Pri diplomovke o Kuciakovi som občas myslel, že vyhorím, potom som za ňu dostal cenu, hovorí absolvent Norbert
Čas vyberania tém a písania záverečných prác sa blíži. Rozprávali sme sa s držiteľom ocenenia rektorky za diplomovú a bakalársku prácu Norbertom Chomistekom.
Na prijímačkách si vyberáme tých najlepších, no diplom nie je pre každého, hovorí dekanka FMK UCM Ľudmila Čábyová
Minuloročné štátnice nezvládlo 26 % tretiakov a 18 % piatakov. Dekanka konštatuje, že niektorí študenti chodia pred komisiu len vyskúšať, či budú mať šťastie. V skutočnosti ich nemrzí, že neprejdú, chcú si predĺžiť študentské časy.