Patrisha začínala s fotkami s výstrihom a postupne posúvala svoje hranice. Rozhodnutie založiť si OnlyFans neľutuje, naopak, pomohlo jej to vyrovnať sa so sebou a svojím telom.

Čo pre teba znamená intimita?

Niekomu asi príde zvláštne, keď prezentuje svoje odhalené fotky na internete, no pre mňa niečo takéto nie je intímne. Beriem to tak, že ukazujem svetu, že som hrdá na svoje telo. Intímnejšie beriem skôr to, keď som s nejakým človekom už v danom sexuálnom akte. To je pre mňa to najintímnejšie.

Prečo si sa rozhodla založiť si OnlyFans?

V tej dobe mala stránka prvý „boom“, takže to bolo sčasti zo zvedavosti. Bola som zvedavá, čo všetko môžem zverejniť a dá sa povedať, že som testovala aj svoje hranice. Skúšala som, čo všetko sama sebe dovolím pridať a čo je na mňa, naopak, už priveľa.

Aký typ obsahu si si na začiatku dovolila pridať?

Na začiatku som pridávala, ja to nazývam „aesthetic fotky“. Na fotkách som bola oblečená, no mala som buď väčší výstrih, alebo priliehavejšie tričko. Časom som si ale povedala, že toto nie je to, čo ľudia chcú vidieť, a tak som začala skúšať samú seba v tom, ako veľmi odhalené fotky zverejním. Zo začiatku mi robilo problém odfotiť sa bez trička, ale keď som videla pozitívnu odozvu od ľudí, dodalo mi to sebavedomie skúsiť niečo viac.

Na FMK študovala odbor Teória digitálnych hier. Zdroj: archív respondentky

Niektorí ľudia prispievajúci na OnlyFans tvrdia, že im to pomohlo so sebavedomím a sebaláskou. Ako to vnímaš ty?

Určite. Predtým som mala veľmi nízke sebavedomie a častokrát som sa na seba nedokázala pozrieť ani do zrkadla. Vytvorenie profilu na OnlyFans a pridávanie fotiek mi pomohlo vyrovnať sa sama so sebou. Povedala som si: „Áno, takto vyzerám a áno, vyzerám dobre.“ Fotky som potom začala pridávať s pocitom, že som si istá, že sa ľuďom chcem ukázať.

Stalo sa aj to, že si niečo po pridaní musela následne vymazať, pretože ti to neskôr prišlo ako priveľa?

Keď som si o niečom myslela, že je to priveľa alebo som si príspevkom nebola istá, tak som ho v rámci testovania samej seba aj tak pridala, no za prehnane vysokú cenu. Príspevok si ale aj napriek cene ľudia kupujú a dávajú mi pozitívne reakcie typu, že by chceli vidieť niečo takéto znova a podobne. Presne toto mi pomáha zdolať ten ďalší schod v tom, aby som sa cítila komfortne pri zdieľaní určitého obsahu.

Ako to ovplyvnilo tvoje vzťahy?

Väčšinou každého oboznámim s tým, že mám OnlyFans. Ak sa to danému človeku nepáčilo, tak bohužiaľ, mrzí ma to, no mňa to baví a kvôli nikomu svoj účet mazať nebudem. A ak sa stretnem s názorom, že by daná osoba nechcela, aby ich priateľka tvorila obsah na OnlyFans, som s tým v poriadku. Ich názor beriem, to však znamená, že ja ich priateľkou byť nemôžem a nebudem.

Častokrát som sa na seba nedokázala pozrieť ani do zrkadla.

Zmenil sa tvoj okruh priateľov?

Ak to boli ľudia, ktorí s mojím OnlyFans nesúhlasili, tak to neboli kamaráti. Všeobecne si nemyslím, že OnlyFans je niečo, kvôli čomu by sa mi rozbíjali kamarátstva. Jedinú negatívnu skúsenosť mám s mojimi bývalými spolužiakmi, ktorí to vyslovene odsudzovali.

Predstavme si situáciu, že mám 20 rokov a chcem si založiť takýto účet. Máš nejaké rady, ako to povedať partnerovi?

Ja by som na začiatok odporúčala urobiť si typ fotiek, ktorý by daná osoba chcela na svojom účte zverejňovať a ktoré by si vedela predstaviť, že bude pridávať. Následne by tie fotky mohla ukázať svojmu partnerovi a skúsila sa s ním poradiť, čo si o tom myslí on. Ak by to bolo pre partnera príliš a nebol by s tým úplne vyrovnaný, tak najlepšie je skúšať, hľadať kompromis.

Napríklad?

Napríklad sa nejak medzi sebou dohodnúť, že s fotkami tvojho zadku som v pohode, ale fotenie v podprsenke alebo bez nej je pre mňa už príliš… Myslím si, že by sa to dalo vykomunikovať a dohodnúť sa. Ja som ale určite za to, že ak to človek chce skúsiť, tak nech to skúsi. Nemusí to zo začiatku propagovať na všetkých sociálnych sieťach a podobne.

Odhalené fotky pre mňa nie sú intímne.

V čom je intimita, ktorú poskytuješ tvojím odoberateľom iná od tej partnerskej?

V partnerskej intimite ide o styk dvoch zamilovaných ľudí, ktorí spoločne prežívajú spojenie od začiatku až do konca. To, čo ja dávam ľuďom online, je len forma spestrenia ich večera. Najmä, keď je človek osamote, aby sa mohol pozrieť na to, čo ho priťahuje. Ak je single, tak aj na to, čo by si mal hľadať.

Takže hovoríš, že to slúži aj na sebaobjavovanie?

Áno.

Niektorí používatelia zverejňujú obsah spolu so svojím partnerom. Rozmýšľala si nad niečím takým?

Určite áno. Budúceho partnera si hľadám aj so zámerom tvorenia fotiek a videí práve s ním.

Svoj OnlyFans profil berie ako formu umenia. Zdroj: archív respondentky

Čím sa OnlyFans líši od tradičných filmov pre dospelých?

Filmy pre dospelých nesledujem. Z môjho pohľadu je OnlyFans založené na kratších videách a fotkách, aby to nebolo vnímané ako tradičná pornografia. Skôr to vnímam ako odbeh práve od filmov pre dospelých. Len taká minútová záležitosť.

Čo by si na platforme nikdy nezverejnila?

Nikdy by som nezverejnila sado-masochistické veci, kde by som si sama ubližovala alebo bola niekde zavesená na reťaziach.

Čo najbizárnejšie od teba niekto žiadal, aby si spravila?

Nedávno sa mi stalo, že mi písal afroameričan a vravel mi, že on a jeho kamaráti by chceli, aby som bola ich „snow bunny“. Podľa neho som vraj ideálny typ pre túto rolu. Toto pre mňa bola veľká bizarnosť.

Pridávanie nahých fotiek mi pomohlo vyrovnať sa sama so sebou.

Žiadal ťa už niekto o osobné stretnutie?

Áno, bežne ma takto muži pozývajú na kávu. Mne ale príde, že to nemá zmysel, nakoľko si platí za moje príspevky, čiže už ma videl nahú. Kde to teda chce ešte posunúť? To už ďalej ani snáď nejde.

Vieš si predstaviť, že by si práve cez OnlyFans dokázala s niekým nadviazať romantický vzťah?

Určite nie.

Ako ťa zverejňovanie aktov ovplyvnilo? Nemyslím teraz tvoje vzťahy, ale skôr pocity.

Musím povedať, že len dobre. Vybudovalo mi to sebavedomie, ktoré som predtým nemala. Aj na kritiku všeobecne reagujem úplne inak. Neberiem si ju tak k srdcu ako kedysi.

Keby si sa sa mohla vrátiť v čase a rozhodnúť sa znovu, či si OnlyFans vytvoríš, spravila by si to?

Jednoznačne áno.

PATRISHA

Absolvovala Strednú školu umeleckého priemyslu v Hlohovci, po ktorej sa rozhodla študovať odbor Teória digitálnych hier na Fakulte masmediálnej komunikácie UCM v Trnave. Po skončení štúdia sa rozhodla venovať platforme OnlyFans. Svoj profil berie ako typ umenia, ku ktorému ju to odjakživa ťahalo. Jej záľubou je hranie digitálnych hier rôznych druhov.