Antonios Vlachou 01
Ako prvý sa publiku predstavil dobre známy Antonios Vlachou

Zaplnený podnik sa ako prvý pokúsil rozosmiať dobre známy Antonios Vlachou. Ten si zobral vo svojom vystúpení na paškál nevyčerpateľnú tému ženy. Po ňom prišiel na pódium Samo Trnka, ktorý okrem pár vtipov na Košice predviedol aj veľmi kvalitný rap v štýle známeho rapera Ega. Následne si mikrofón zobral pravdepodobne najznámejší zo všetkých vystupujúcich Sajfa. Ukázalo sa, že dokáže s ľuďmi pracovať nielen v rádiu, ale aj tvárou v tvár. Postupne všetkých zabával vtipmi o slovenských celebritách. Po ňom prišiel pravdepodobne vrchol večera, pretože mikrofón prevzal Dano Čistý. Ten dokázal svojím neopakovateľných štýlom rozosmievať publikum počas celého svojho vystúpenia. Posledným vystupujúcim bol Matej Adámy, ktorý prispel k výbornej nálade svojím drsnejším humorom.

Dano Čistý 03
Dano Čistý

Celý večer sa niesol vo veľmi dobrej nálade a diváci niekoľkokrát odmenili vystupujúcich potleskom. Vydarených vtipov bolo v skutku dosť a my sme veľmi radi, že si na konci vystúpenia našiel čas pre našu redakciu práve Sajfa, ktorý nám poskytol krátky rozhovor.

Sajfa
Sajfa počas rozhovoru

Ako dlho robíš Stand-Up?

Začal som približne v apríli. Odvtedy je toto moje deviate vystúpenie. Považujem sa preto za veľkého začiatočníka a viem, že sú tu aj lepší odo mňa. Stále sa však učím a vždy som rád, keď ma niekto zavolá. Tak sa človek najlepšie zdokonaľuje.

Ako si sa k tomu dostal?

Ako prvý ma oslovil Mišo Szatmary, ktorý štartoval svoju talkshow. Zavolal ma, či si to nechcem vyskúšať. Bol to krst ohňom, pretože som nevedel do čoho idem. Myslím si totiž, že ľudia odo mňa niečo očakávajú a z toho mám jemný stres. Preto sa snažím vymýšľať nové veci čo najčastejšie.

Takže ťa to baví.

Určite. Myslím si že je to veľmi zaujímavý spôsob zábavy a ja mám humor rád.

Väčšina ľudí ťa pozná hlavne z rádia. Dá sa porovnať vysielanie so stand-upkou?

V rádiu máš pred sebou text a v podstate ti nikdy nemôže nič vypadnúť. Stand-up je špecifický okamžitou spätnou väzbou.  V rádiu ideš v podstate „do tmy“ a len dúfaš, že sa ľudia za volantom zasmiali. Tu sa chcú ľudia zabávať. V rádiu nejdem vyložene za tým, aby sa ľudia rehotali, pretože ak niekto stojí v zápche, určite na to nemá náladu.

 

Čo hovoríš na trnavské publikum?

Bolo úplne v pohode. Veľmi príjemné. Myslím si, že boli veľmi kultivovaní. Sú totižto rôzne typy publík. Povedal by som, že napríklad Temné Kecy majú celkom iné publikum. Tam je to také divokejšie, ľudia majú radi vulgarizmy a sexuálne narážky. Napríklad publikum Pančlajnu alebo ľudia tu sa radi zasmejú aj na vtipe, ktorý je nejakým spôsobom vystavaný.

Máš aj nejakých obľúbencov v stand-upe?

Veľmi sa mi dnes páčil Dano Čistý, ktorý bol podľa môjho názoru z nás najlepší. Takisto Matej Adámy má skvelý humor. Bol som aj na Temných Kecoch a tam sa mi páčil Jerry. Objavujú sa stále nové a nové tváre, čo je veľmi dobré, pretože sa stand-up u nás môže posunúť ďalej. Myslím si, že je príjemné prísť na pivo a vypočuť si ľudí, ktorí niečo trepú, párkrát sa zasmiať a potom si dať ďalšie pivo.

V akých mestách si už vystupoval?

Samozrejme v Bratislave, teraz v Trnave, bol som už aj v Nitre a Galante. Snažím sa chodiť do tých 100 kilometrov.

Má podľa teba stand-up na Slovensku potenciál aj mimo Bratislavy?

V Bratislave je toho relatívne dosť, neviem povedať, ako sú na tom iné mestá. Zdokonalí sa to iba tým spôsobom, že sa aj naďalej budú akcie tohto typu organizovať a ľudia si to budú môcť vyskúšať. V Amerike niečo takéto fičí už roky a tí, ktorí si tým prešli, začali ďalej robiť vlastné seriály a podobne. Takže ten stand-up určite má význam a ja ho chcem robiť, pretože v ňom vidím zmysel.

V Music a Café bolo plno, účinkujúci divákov dobre bavili
V Music a Café bolo plno, účinkujúci divákov dobre bavili
Antonios Vlachou
Antonios Vlachou
Antonios Vlachou
Antonios Vlachou
Samo Trnka
Samo Trnka
Samo Trnka
Samo Trnka
Samo Trnka
Samo Trnka
Sajfa
Sajfa
Sajfa
Sajfa
Dano Čistý
Dano Čistý
Dano Čistý
Dano Čistý
Dano Čistý
Dano Čistý
Matej Adámy
Matej Adámy

autor: Jakub Vážan

foto: Michal Haviar