Diváci, ktorých popis predstavenia do malej sály nalákal, boli svedkami šou jediného človeka. A napriek tomu, že PAVOL SERIŠ si v tomto prípade robil scenáristu, režiséra aj herca, o rozmanitosť počas takmer hodinu trvajúcej komédie núdza nebola.

Chutilo_TAMimoriadne jednoduchá zápletka nikomu z prítomných prekážať nemohla, podstata celej šou bola v niečom úplne inom. Držiteľ niekoľkých ocenení za autorské inscenácie Pavol Seriš sa na začiatku predviedol ako rozprávač príbehu, zároveň však stvárnil viac ako 20 (!) postáv. Ako už názov napovedá, príbeh bol umiestnený do malej reštaurácie. V nej obsluhujúci čašníci majú zhodou okolností rôzne prazvláštne úchylky (poruchy? choroby?), ktoré sa do jedálenského prostredia nehodia. Chvalabohu, inak by sme prišli o poriadnu zábavu.

Chutilo_BejrutPohybová komédia bola do veľkej miery (logicky) o predstavivosti divákov. Žiadne prevratne posunuté hranice fantázie k tomu však nepotrebujete. „One man show“ bola vo svojej podstate jednoduchá, kolorit postáv a ich stvárnenie však odsunuli krátku zápletku na druhú koľaj. Jediný človek na javisku podal nielen herecký, ale aj športový výkon. Chutilo vám, páni? pobavilo a do Trnavy prinieslo čosi, čo bežne v kultúrnych priestoroch nevidieť. Bola by škoda prezrádzať viac o deji či o postavách, v tomto prípade stopercentne platí, že treba raz vidieť. Lebo len počúvať by bolo úplne zbytočné. V minulosti sa o tom presvedčili diváci v Taliansku, Maroku, Iráne či v Libanone, kde sa už Pavol Seriš so svojou hrou predstavil.

Poskromné publikum po skončení zaslúžene tlieskalo. Iste, v živote ľudia robia chyby. Ale tú, že ste včera na predstavení neboli, ste si naozaj mohli odpustiť.

Foto: archív Pavla Seriša