Pri odhalení kampaňového autobusu v Bruseli európska komisárka pre výskum, inovácie a vedu Máire Geogheganová-Quinnová uviedla: „Portál EURAXESS sa stal vyhľadávaným miestom pre výskumníkov, ktorí sa snažia získať prácu v Európe. EURAXESS ponúka výskumníkom konkrétne informácie a poradenstvo od hľadania práce až po možnosti financovania. Portál EURAXESS, ktorý ponúka vyše 40 000 voľných pracovných miest ročne a za posledné štyri roky vybavil vyše milióna otázok spojených s mobilitou, je základným zdrojom informácií v období, keď nezamestnanosť predstavuje našu najväčšiu ekonomickú výzvu.“
euraxess2
Na podpore iniciatívy EURAXESS sa zúčastňuje 40 krajín v celej Európe. Prostredníctvom svojho portálu poskytuje nielen jednoduchý prístup k informáciám medzi krajinami, ale aj individuálnym potrebám prispôsobenú pomoc vyše 530 zamestnancov vo viac než 260 servisných centrách.
V roku 2013 zaznamenala webová lokalita EURAXESS takmer 950 000 jedinečných návštev, čo je trikrát viac než v roku 2010, a takmer 9,6 milióna pozretí. V sekcii EURAXESS Jobs je aktuálne zaregistrovaných vyše 7 700 výskumných organizácií (firiem, univerzít, MSP a pod.). Cieľom tejto kampane je vyvolať ešte širšiu účasť.

Informácie o vzniku
Turné sa organizuje v úzkej spolupráci s národnými centrami EURAXESS v jednotlivých krajinách, ktoré navštívime. Na každej zastávke sa budú konať interaktívne akcie, ako sú semináre s odborníkmi, diskusné fóra a science slamy. Okrem toho sa budú konať aj porady o kariérach, ktoré prebehnú v spolupráci s oddeleniami ľudských zdrojov jednotlivých univerzít.

Ďalšie informácie

EURAXESS: www.euraxess.org
EURAXESS On Tour: www.facebook.com/EURAXESS.OnTour
European Research Area (ERA): http://ec.europa.eu/research/era/index_en.htm