Ako rádytel zemegule Združenia nič netušiacich, tušíte čo robíte na pôde FMK?
Pravdu povediac, nie. Zavolali ma sem aby som tu porozprával o svojej práci, ale netuším či si z toho niekto niečo odnesie a či som naplnil očakávania, ktoré boli na mňa kladené.

Svoju publikačnú činnosť ste začali na blogu SME, momentálne máte svoj vlastný blog Samoser Solutions. Akým témam sa na ňom najviac venujete?
Publikujem tam veľmi málo, lebo väčšinu tých vecí, ktoré potrebujem vypovedať, vypoviem cez video cez tie kanále, ktoré mam k dispozícii v SME. Ak tam náhodou prispievam, tak sú to buď také hovadiny, z ktorých sa nedá vyrobiť žiadne video alebo sú to osobné pozorovania.

V jednom z vašich videí s názvom SOZA hľadá nové talenty je komicky stvárnená osoba bývalého riaditeľa SOZA Vladimíra Repčíka. Stretli ste sa niekedy s negatívnou odozvou zo strany ľudí, z ktorých si vo vašich videách uťahujete?
Nepamätám si, že by prišla negatívna odozva priamo mne. Naozaj si nespomínam na niečo, čo by prišlo oficiálnou cestou. Jediný raz, čo sa stalo, bolo za jedno silvestrovské video, kde 12 ročné dievča rozprávalo svoje názory na politiku. Toto skončilo na stole Rady pre vysielanie a retransmisiu. Bol na to podnet podaný za zneužívanie detí alebo niečo také, ale nemalo to žiadne dôsledky, lebo to bola hlúposť.

Samuel Trnka

[alert]

PROFIL: Samuel Trnka

Redaktor servera tv.sme.sk a príležitostný fotograf pre SME Online. Narodil sa v roku 1980 v Bratislave a vyštudoval FF UKF v Nitre, odbor angličtina – estetika. Svoje prvé články publikoval na blogu SME, pokračoval písaním pre Živé.sk, chvíľku sa ohrial aj v T-Station. Dodnes píše na svoj blog Samoser Solutions. Je zakladajúcim členom Združenia nič netušiacich, kde zastáva funkciu Rádytel zemegule.

[/alert]

Celý rozhovor nájdete v novom čísle Atteliéru 04/2012