AVart Academy otvorila svoje brány 1. októbra pre viac ako 50 študentov, pričom tento počet stále nie je konečný. Viac ako polovicu z nich tvoria prváci FMK, ktorí za školské ateliéry nemôžu dostávať kredity. Okrem nich však túto ponuku využili aj študenti iných vysokých škôl, napríklad z Trnavskej univerzity.

AVart Academy sa obsahovo neodlišuje od Ateliéru experimentálnej fotografie – KEFA, ktorý Antonios na FMK vyučuje. „Ja som stále ja. To znamená, že ja nedokážem vytvoriť ako keby dva rozdielne sylaby, pretože mám akúsi filozofiu, ako by som chcel toho človeka naučiť alebo mu pomôcť ďalej sa rozvíjať v svojej kreativite,“ vysvetľuje princíp výučby Vlachou.

photojam
„Študentov láka v AVart Academy aj možnosť výstavy.“

V súčasnosti prebiehajú dva dvojsemestrálne programy – PhotoJam (fotka) a WindRewind (video). Výstupom ich absolventov je fotografická výstava a premietanie krátkych videí. Ak pôjde všetko podľa plánu, o rok sa môžeme tešiť aj na ďalší program, a to grafický dizajn.

Možnosť záverečnej výstavy zaujala aj študentov. „Prihlásila som sa tam preto, lebo v tom vidím šancu, ako sa naučiť produkovať dobré fotky. Tiež ma zaujalo ich portfólio a to, že sa na konci kurzu spraví výstava,“ objasnila dôvody druháčka Ivana Vyšná.