Logo 3D
Tragická nehoda, pri ktorej v lete roku 2003 počas charitatívneho vystúpenia, utrpel motokrosový jazdec Hannes Kinigadner paralyzáciu miechy, odštartovala sled udalostí, ktoré stáli pri zrode myšlienky ako pomôcť ľudom, ktorých postretol rovnaký osud. Hannesov otec Heinz, dvojnásobný svetový šampión v motokrose sa spolu s priateľmi, medzi ktorých patrí aj Dietrich Mateschitz, zakladateľ spoločnosti Red Bull, rozhodli v júli 2004 založiť nadáciu Wings for Life. Jej hlavnou funkciou je podporovať výskum na poli centrálneho nervového systému, no zároveň i vynachádzanie konkrétnych metód základnej lekárskej starostlivosti, rehabilitácie a terapie. Nadácia si tiež dala za úlohu skúmať možnosti zlepšenia prevencie vážnych zranení chrbtice pri športe, ako je napríklad chránič krku, či vzdušné vaky pre horských cyklistov a motocyklistov.
WingsforLifeWorldRun_Slovakia_Varga_Tuma_03
Ďalším z rady známych osobností, ktorá podporovala výskum na poli nervového systému bol predstaviteľ supermana Christopher Reeve. Ten v roku 1995 po páde z koňa utrpel ťažké poranenie miechy. Ako kvadruplegik bol do konca života odkázaný na invalidný vozík a dýchacie prístroje.

Podľa celosvetovej štatistiky sa však iba 2% všetkých zranení chrbtice stanú pri extrémnych športoch a najrizikovejšími činnosťami je jazda autom a lyžovanie.

Kľúčovými výskumníkmi na poli nervového systému a garantmi nadácie Wings for Life sú Dr. Martin Schwab a Lisa Schnell. V rámci výskumov vynašli spôsob regenerácie miechy. Tá je založená na bunečných injekciách vpichovaných do miesta zranenia, ktoré následne podnecujú oživenie tkaniva. Tieto nové možnosti sú pre ľudí s poškodením miechy veľkým prísľubom do budúcnosti. Problémom však ostáva sústavný nedostatok finančných zdrojov vďaka ktorým by mohla ich snaha naďalej napredovať. Preto podstata liečby porušenej miechy stále vychádza zo súkromnej iniciatívy zainteresovaných ľudí a 100% všetkých darov je použitých na výskum nadácie Wings for Life. Poslaním nadácie je nájsť spôsob liečby a znovu obnovenia prerušených nervových spojení miechy a tak pomôcť ľuďom odkázaným na život s invalidným vozíkom. Cieľom výskumu je postaviť ľudí späť na vlastné nohy a žiť opäť plnohodnotný život.
WingsforLifeWorldRun_Slovakia_Varga_Tuma_04
Zapojte sa aj vy a bežte spolu s ambasádormi Filipom Tůmom a Richardom Vargom, pre tých ktorí behať nemôžu. Zaregistrovať sa môže každý na www.wingsforlifeworldrun.com/sk do 20. apríla 2014. Štartovné 25 EUR putuje v plnej výške na konto nadácie Wings for Life – pre život bez invalidného vozíka.

www.wingsforlifeworldrun.com/sk
Zapojte sa aj na Facebooku: www.facebook.com/events/199414696897645

Foto a video archive pre media:
Wings for Life World Run Newsroom – www.wingsforlifeworldrunnewsroom.com

Pre ďalšie informácie, fotografie kontaktujte:
Kamila Babinecová, Simona Mištíková
babinecova@divino.sk, mistikova@divino.sk
+ 421 914 247 948, + 421 709 638
Divino, Juicy PR solutions, Divino, Juicy PR solutions

WINGS FOR LIFE WORLD RUN – BEH PRE TÝCH, KTORÍ NEMÔŽU

8 dôvodov prečo bežať