Mená víťazov sa verejnosť dozvie 13. marca a to už budú Chiki Liki Tu-A v plnom koncertnom nasadení. „Čakajú nás dve časti a to česká, kam vyrážame spoločne s Pudingom Pani Elvisovej na päť koncertov a slovenská. Minulý rok sme stihli iba Prahu a Brno, tento rok si to zopakujeme a pribudli k nim ešte Plzeň, Ostrava a Břeclav. Na Slovensku zreprízujeme Bratislavu v deň volieb, takže tam sa asi pomení program podľa priebežných výsledkov hlasovania.Minulý rok boli tiež veľmi úspešné Košice. V týchto mestách sa ale na koncerty nedostalo ešte veľa našich fanúšikov. Turné sme postavili hlavne na mestách, ktoré sme jednoducho nestihli a teraz prišiel ten správny čas,“ pozýva Martin Višňovský na vystúpenia.

chlapci z hôr

Ako sme už spomínali, skupina mala počas celého roka pozitívne ohlasy na nový album skrz recenzie, hovorilo sa o ňom v rôznych reláciách a na konci roka sa dostal do zoznamu top kultúrnych udalostí roka 2015 na Slovensku. „To je dobré, páčili sa mi tie výpisy toho, čo vyšlo, resp. čo tam bolo, lebo je to pozitívne, keď vidíš aký počet platní vyšiel, resp. tá muzika sa vydáva a nejako funguje aj vydávanie albumov, takže toto je pozitívne. Ako to dopadne, nikto netuší, ale zatiaľ je to ok,“priznáva.

 

Momentálne sú Chiki Liki Tu-A nominovaný až v troch kategóriách na Radio_Head Awards. Fanúšikovia kapely posunuli do finále pesničku DPH, ktorá je nominovaná na singel roka a samotný album sa uchádza o prvenstvo nielen vďaka nominácii verejnosti, ale získal tiež nomináciu odbornej poroty. A či to očakávali? Sú dve možnosti ako na to stále reagovať. Jedna je, že buď tam už fakt nie je koho dať, pretože tá hudba je v tak zúfalej situácii, že musí zasiahnúť geriatria alebo  je to tá druhá možnosť, že sme celkom dobrá skupina.Vždy je to jedna z týchto variánt. Čo nás ale potešilo a je pre nás bonusom, platňu nominovali aj odborníci na album roka. Síce nevieme kto to presne je, ale pre nás je to veľmi pozitívna informácia. Tým sa dokázalo, že aj odborníci sú ľudia. Zhodli sa s verejnosťou a to je dobré,“dodáva hudobník.

mliekari

To, že turné pokračuje hlavne s programom zloženým aj z novej platne, signalizuje nedeľňajšie nasadenie koncertnej hitovky Nechcem tam ísť bývať s jednoslovným refrénom „Ve-ro-ni-kááá“ do československej hitparády Osmička v Rádiu_FM.„Plánujeme k nej aj videoklip, ale teraz to nestihneme urobiť, pretože to už rýchlo zbehne a začne prvá časť koncertov. Teší nás, že ´Veronika´ funguje aj naživo, teoreticky by sa mohla objaviť aj v normálnom playliste rádia. Uvidíme,“ hovorí o novinke basgitarista.

 

Chiki Liki Tu-A CS Tour 2016

3.3. Plzeň, Anděl Café – spoločný koncert s Puding Pani Elvisovej

4.3. Ostrava, Cooltour – spoločný koncert s Puding Pani Elvisovej

5.3. Bratislava, Randal

7.3. Trnava, Music A Cafe

8.3. Nitra, Music A Cafe

9.3. Brno, Fléda – spoločný koncert s Puding Pani Elvisovej

10.3. Praha, Rockcafé

11.3. Břeclav, Piksla – spoločný koncert s Puding Pani Elvisovej

12.3. Skalica, U Čambalu

1.4. Zvolen, DK ŽSR

2.4. Vrbové, DK

7.4. Košice, Tabačka

8.4. Spišská Nová Ves, Legenda Pub

9.4. Poprad, Rockfabric

15.4. Svidník, Holičstvo

16.4. Stará Ľubovňa, Bururu

 

redakciu informoval Edo Kopček, PR manažér Chiki Liki Tu-A

foto: Jaro „Jaris“ Vaľko