Študentka FMK, Veronika Pilátová,začínala s digitálom a neskôr na gymnáziu sa jej do ruky dostala prvá zrkadlovka. Ako každý začiatočník začínala s fotením všetkého, čo jej prišlo „pod ruku“, či už to bola len obyčajná sedmokráska alebo fotenie oblakov. Na vysokej škole sa jej vzťah k fotke prehĺbil ešte viac. Fotografovanie je jej veľkou vášňou, ktorá ide ruka v ruke s písaním:

„Fotka a text sú pre mňa dve línie, ktoré sa prelínajú a jedna bez druhej by nemohli existovať. To, čo nedokážem napísať, vyjadrím prostredníctvom fotografie.”

Inšpiráciu vidí všade okolo seba. Najviac ju fascinuje svetlo, no s tým umelým nepracuje. Jej hlavným cieľom je prostredníctvom fotiek robiť radosť sebe, ľuďom vo svojom okolí a tým, ktorým sa jej tvorba páči. Aktuálne zahájila svoj malý osobný projekt o ľuďoch, ktorých pokrivené osudy nezmenili nič na ich chuti do života. Okrem iného sa venuje fotografickým zadaniam do školy a bakalárskej práci, ktorej výstupom bude práve album fotografií so zameraním na street style, čiže módny štýl ľudí na ulici.
Ocenenia:
FotoRozkvet 2013 (Považská Bystrica) – 3. miesto – analógová fotografia, 1. miesto – digitálna fotografia
Považskobystrický fotomaratón 2014 – 2. miesto

Autor: Veronika Zemanová