Bombay Bicycle Club – So Long, See You Tomorrow
V poradí štvrtý album tejto londýnskej alternatívnej kapely, ktorý vyšiel 3. februára, už stihol zožať nejeden úspech. Krátko potom, ako uzrel svetlo sveta, atakoval prvú priečku anglického albumového rebríčka a pozitívne ho privítali aj fanúšikovia. Tí si na nové skladby svojej obľúbenej kapely museli počkať až tri roky. Stálo to však určite za to. So Long, See You Tomorrow nám ponúka 45 minút plných príjemných melódií, na aké sme u tejto kapely zvyknutí. Okrem úspešných singlov Carry Me a Luna sa tu nachádzajú pomalšie a oddychové skladby ako napríklad Home By Now, na prvé počutie zaujme určite aj orientálne ladená skladba Feel. Bombay Bicycle Club prezradili, že sa pri nahrávaní inšpirovali cestami napríklad do Indie či Turecka, čo albumu určite dodáva neopakovateľný nádych a energiu. S vokálmi im opäť vypomohla speváčka Lucy Rose, a tak So Long, See You Tomorrow vytvára harmonický celok, ktorý vám určite nedovolí vypočuť si ho iba raz.

Temples – Sun Structures
Pokiaľ máte radi psychedelický rock a páčia sa vám napríklad Tame Impala, kapela Temples je presne pre vás. Sun Structures je ich debutový album, ktorý vydali 5. februára.
Samotný Johnny Marr či Noel Gallagher označili Temples za najlepšiu novú anglickú kapelu a my môžeme prinajmenšom povedať, že svojimi hudobnými nápadmi sa medzi elitu určite môžu časom zaradiť. I keď treba poznamenať, že ich hudba nie je pre každého. Pokiaľ však máte chuť zaexperimentovať a váš hudobný vkus je otvorený novým smerom, určite týmto štyrom Angličanom dajte šancu. Oni sa vám za to odmenia hudbou, ktorá vás vytrhne z každodennej reality a prenesie vás do bezstarostného sveta psychedelického rocku.
Na albume sa nachádza spolu dvanásť skladieb, ktoré tvoria ich už skôr vydané single ako Shelter Song či Keep In The Dark, ale aj úplne nové skladby.
Myslíme si, že o tejto kapele minimálne v alternatívnych kruhoch budeme ešte v budúcnosti počuť.

Text: Lenka Molnárová