Foster The People – Supermodel
Už po vypočutí niekoľkých sekúnd si poviete stálo to za to. Tri roky nás interpreti obrovského hitu Pumped Up Kicks nechali čakať na nástupcu ich úspešného debutu Torches. To všetko im však odpustíte po započúvaní sa do ich nového albumu Supermodel, na ktorom nám Foster The People prinášajú 11 skladieb, z ktorých každá nesie v sebe určité čaro.
Na albume nájdete pochopiteľne všetky tri nové doteraz zverejnené single, nechýba ani Coming Of Age, ktorý sa stal pilotným singlom a ktorý nás ubezpečil, že Foster The People sú späť v plnej sile a presne vedia, kam chcú smerovať.
Supermodel vás určite zabaví, album je plný už úspešných, ale aj potenciálnych hitov, ktoré si nepochybne nájdu miesto v nejednom hudobnom rebríčku.
Elbow-The Take Off And Landing Of Everything
Elbow – The Take Off and Landing of Everything
Tí, ktorí mali možnosť vidieť Elbow na Pohode v roku 2012 určite vedia, čo znamená mať zimomriavky počas koncertu. Frontman Guy Garvey spolu s kapelou Elbow sú vždy zárukou kvalitného hudobného zážitku a výnimkou určite nie je ani ich najnovší počin, nahrávka The Take Off and Landing of Everything. Už svojím prvým singlom New York Morning ukázali, že sa budú držať svojho štandardu, ktorým Elbow nič nepokazia. Ak je teda táto kapela vašou srdcovou záležitosťou, ich najnovší album pre vás sklamaním určite nebude. Oproti poslednej nahrávke tu nájdete jemnejšie a jasnejšie melódie, ktoré sú v tomto prípade síce menej poetické, avšak pripravia vám tak necelú hodinku príjemnej atmosféry.

Text: Lenka Molnárová