safe_imageVýnimočnou črtou tohto projektu je spôsob realizácie. Vysvetľuje Jakub Kroner: „V pondelok si zhrnieme, čo ide von cez týždeň. Spojíme hlavy, brainstormujeme nápady. Väčšinou v utorok chodíme do štúdia, kde nahráme zvuk, do ktorého potom animujeme. Keď sa obraz spojí so zvukom, posielame to na zvukovú postprodukciu, kde sa dorábajú ruchy a podobne. Keď je všetko v pohode, uploadujeme na web.“ Podľa Kronera do výroby seriálu nezasahuje nikto okrem právnikov.

Herecké obsadenie je pre tento projekt kľúčové – musia v ňom hrať improvizačne mimoriadne zdatní herci. Práve preto do projektu obsadili Petru Polnišovú, Richarda Stankeho, Viktora Horjána, Mariána Čekovského a Roberta Rotha, ktorí okrem hlavných postáv prepožičajú hlas aj všetkým epizódnym postavám. „Všetci herci sú samozrejme honorovaní,“ hovorí Kroner. Okrem nich sa na príprave seriálu podieľajú animátori, zvukári a v Reného Talkshow aj kameraman.

„Niekedy to vyzerá tak, že už sme vyčerpali všetky nápady, no stále sa nám darí prísť s niečím novým a vtipným.“

Téma seriálu
Animovaný seriál Lokal TV sa snaží vtipnou a aktuálnou formou parodovať každodenný život Slovákov, ale zároveň aj problémy, ktoré trápia celý svet. Partička stredoškolákov upozorňuje na tieto situácie a formou videoreportáží ich zdieľa pre celé Slovensko. Krátke spoty pripomínajúce televízne spravodajstvo donedávna sprevádzal Pišta Lakatoš, známy svojimi nekončiacimi vedomosťami a schopnosťou vybaviť čokoľvek na svete, ale vždy tak trošku za peniaze. Pokračovanie samotného seriálu tvorcovia momentálne v pláne nemajú: „Niekedy to vyzerá tak, že už sme vyčerpali všetky nápady, no stále sa nám darí prísť s niečím novým a vtipným. Pracujeme však na celovečernom filme. Dúfam, že sa ho podarí vyrobiť ešte v budúcom roku. Určite nechceme zostať na mŕtvom bode. Od nového roka pripravujeme aj viacero zmien a noviniek. Sledujte našu fanpage a budete o všetkom včas informovaní,“ na záver dodáva Jakub Kroner.

Momentálne Lokal TV vysiela na internetovej stránke www.lokaltv.sk.

Paródia je niekomu proti srsti
Nie každý má rád, keď si z neho robia „dobrý deň“. Ako sa hovorí „aj zlá reklama, je reklama“. To však neplatí v prípade speváka Tomiho Popoviča. Pod prezývkou „Smažáčik“ ho v Lokal TV poznal každý. Popovič už viac nezniesol pikantný humor Lokal TV, kde si z neho tvorcovia uťahujú a nazývajú ho napríklad Tomi Koko…ič, Smažáčik či strýko Fester. Popovič preto podal žalobu na tvorcov Lokal TV. Zaujímavosťou je, že s Kronerom ukončila spoluprácu aj TV Joj na jeseň v roku 2012, kde predtým Lokal TV vysielali. Momentálne Lokal TV vysiela na internetovej stránke www.lokaltv.sk. U mladých ľudí sa teší veľkej popularite. Na facebooku má už viac ako 55 000 fanúšikov.

Lokálne správy na Lokal TV
Vo svojej programovej štruktúre Lokal TV okrem „celovečerného filmu“ vysiela aj veľa iných relácii. Na paškál si zobrali aj rapera Rytmusa, ktorého parodujú v relácii „Napál Rytmausa“. Animovaná postavička Reného (ktorú nahovoril Viktor Horján) pravidelne spovedá hostí na svojej červenej pohovke. Vyspovedané už boli také zvučné mená ako Richard Müller, Dominika Cibulková či v neposlednom rade Adela Banášová. Aktuálne správy z domova i zo sveta prináša v HotNews René.

Úspešné animované seriály zo zahraničia
Americká televízia Fox chystá novinku, animovaný seriál Bordertown. Premiéru bude mať v sezóne 2014/2015, stanica si zatiaľ objednala 13 epizód. Nový kreslený komediálny seriál bude o dvoch rodinách žijúcich vo fiktívnom meste na hranici medzi USA a Mexikom a ponúkne satirický pohľad na kultúrne zmeny prebiehajúce v Amerike. Hlavnými postavami sú strážca hranice Bud, ktorý sa cíti byť ohrozený spoločenskými zmenami, a jeho sused – imigrant z Mexika Ernesto.

Už sedemnásty rok sa v USA vysiela seriál, ktorý preslávila veta: Zabili Kennyho. Čas ukázal, že jednoduchá animácia nie je prekážkou úspechu kreslených postavičiek, ktoré patria medzi najpopulárnejšie. Úspešná šou odohrávajúca sa okolo rodiny z mestečka Springfield začala rozbiehať svoju kariéru v roku 1987, kedy sa vysielali krátke paródie v programe The Tracy Ullman Show. Život rodinky bol kvôli zlému hodnoteniu pozastavený, avšak Simpsonovci dostali šancu na návrat. Odvtedy uplynulo štvrťstoročie a stále patria k tým najpopulárnejším nielen v USA. V seriáli vystúpilo viac ako 600 hviezdnych hostí v 532 epizódach. Vedeli ste, že žltá farba pleti Simpsonovcov bola zvolená zámerne, aby sme si ich lepšie všimli pri prepínaní medzi kanálmi? Každá jedna postavička má iba 4 prsty, okrem samotného Boha a Ježiša, ktorí ich majú 5.
doc000269-71627550c9e9d31
EXKLUZÍVNE: Pišta hlavnou postavou v novom horore

Čau Pišta, takto na úvod, môžem ti tykať?
Seruuuus, jasné, že nemôžeš.

Ďakujem. Ako ide život? Kšefty?
Joooj more, teraz trošku pomalšie, ale idú Vianoce, zrobíme bizmisy! Nemáš mi požičať kilo do zajtra? Ale nie, že neprídeš!

Si jednou z hviezd seriálu Lokal TV, ako vnímaš slávu?
Zato, že som slávny, sa veľmi uznávam.

Oslovujú ťa ľudia na ulici?
Oslavujeme nonstop. Idem po ulici a hneď, ta sokere Pišta pod si pripiť, tak hneď sme oslavovali. Ale nepijeme veľa, len tak aby sa nepovedalo.

Ako sa má oblina?
Oblina odišla teraz na dovolenku do Anglicka na 4 roky nepodmienečne.

Ešte ju miluješ?
Viac jak peňáze.

Len tak na okraj. Môžeš mi zohnať veľkého gumového Medvedíka?
Viem ti zohnať veľkého gumového mercedesa, ale nafúkať si ho musíš zadarmo.

Daj nejakú vtipnú príhodu.
Nemôžem, lebo naposledy som dal srdcovú príhodu a nedopadlo to dobre.

Nemáš mi do zajtra požičať mercedes?
Mám, ale nepožičiam, lebo žena a mercedes sa nepožičiavajú…

Ty si z východu?
Ja som z východu aj z juhu.

Poznáš ten vtip, že prečo na východe nie je robota?
Bo sme tam už šicko porobili a teraz je čas na kavm.

V Reného talkshow si spomínal, že potrebuješ dotáciu na Dóm Sv. Alžbety. Vybavil si si ju?
Zohnal, dokonca mi dali viac ako som potreboval, tak sme zrobili aj parkety na plafón.

Aké sú tvoje plány? Dostal si úlohu účinkovať v nejakom novom filme?
Teraz točím jeden horor – Cigáni idu do roboty. Len sme si stratili kamery, ta netočíme.

Vieš čo je skratka FMK?
Furt Mi Kuruje?

Ďakujem ti za rozhovor. Dúfam, že nás prídeš navštíviť. U nás si vítaný.
Ja už som 2 roky chodil do školy, už sa mi nechce.

Môžeš mi vrátiť hodinky?
To by mohol povedať každý!

lokal_tv_vsetci_joj
HLAVNÉ POSTAVY:
PIŠTA LAKATOŠ (hlas Marián Čekovský) Je to rómsky vajda, ktorý pracuje v škole. Väčšinou však nerobí nič, ale má obrovskú predstavivosť a dokáže sa neuveriteľne vynájsť. Vždy vie všetko zohnať a nič pre neho nie je problém.
OTO (hlas Richard Stanke) Tučný chlapec zo silno veriacej rodiny, ktorý je fanatik do techniky a najväčší fanúšik metalovej hudby. Je introvert a v triede ho všetci šikanujú.
RENÉ (hlas Viktor Horján) Upravený metrosexuál z bohatej rodiny. Zaujíma sa hlavne o moderné trendy v hudbe, móde, kozmetike, bulvári. Je extrovert a rád sa predvádza. V tíme pracuje ako moderátor.
SISA (hlas Petra Polnišová) Je z chudobnejšej rodiny, ale jej rodičov nikdy nikto nevidel, sú záhadou, nehovorí o nich. Je fanúšičkou hip hopovej muziky, aj sa v tomto štýle oblieka. Preto často zaniká jej krása, ktorú vie v správnych momentoch nečakane využiť.

Relácie Lokal TV
Napál Rytmausa
Lokal Freestyle Battle
Dovolenkaris
Reného talkshow
Lokal HotNews
Zapál Rytmausa
RoboCoti
Wilhelm & Bob
Pištoviny
Kapurkova
Zooffice
Animoterapia