Ak ste už videli všetky seriály odporučené vašimi priateľmi a hlavným výberom Netflixu, máme pre vás pár zaujímavých tipov. Prinášame päť seriálov, ktoré nie sú veľmi známe, no v ich deji si každý nájde to svoje. 

Jedna z najznámejších SVoD (skr. z ang. Subscription Video on Demand) platforiem na svete, ktorá sprístupňuje obsah po úhrade predplatného, je Netflix. Mnohí si obľúbili jeho reality show Love is blind či Too hot to handle. Medzi populárne tínedžerské seriály patrí 13 reasons why alebo Money heist.  Určite ste tiež počuli o seriáloiBlack Mirror.

V nasledujúcich riadkoch vám ale priblížime päticu seriálov, ktoré sa síce navzájom odlišujú, no jedno majú spoločné – nedocenenosť publika. Rozhodne stoja za vašu pozornosť! Ak máte predplatenú túto video službu, mali by ste im dať šancu.

Ôsmy zmysel (Sense 8)

Seriál od tvorcov The Matrix či Babylon 5 vychádzajúci od roku 2015 zobrazuje životy ôsmych ľudí. Mysteriózna dráma s prvkami trileru ukazuje osem jedincov, každého z inej časti planéty, ktorí sa narodili v rovnaký deň. Neskôr zistia, že dokážu medzi sebou komunikovať, zdieľať svoje emócie a navzájom používať svoje znalosti či jazyk. Všetko sa začne, keď sa skupine naraz zobrazí brutálna vražda ženy. Vtedy zistia, že sú tzv. senseiti. Popritom, ako zisťujú, čo dokážu a ako fungujú ich schopnosti, postaví sa pred nich množstvo výziev a problémov, ktoré musia spoločne riešiť. Scény sú plné napätia a zaujímavých zvratov. Seriál Ôsmy zmysel má dve série a každá ponúka dvanásť častí.

Utrpenie Gabriela Fernandeza (The trials of Gabriel Fernandez)

Medzi ďalšie nedocenené seriály patrí šesťdielna miniséria poukazuje na prípad malého chlapca, ktorý bol v roku 2013 zavraždený vlastnou matkou a jej priateľom. Ona bola odsúdená na doživotie a muž dostal trest smrti. Hlavnú dejovú líniu seriálu tvoria súdne procesy s opatrovateľmi chlapca a sociálnymi pracovníkmi. Poukazujú na to, či dokáže súdny systém ochrániť deti, ktoré sa samy nedokážu ubrániť. Ohavný príbeh bol natočený v roku 2020 podľa skutočných udalostí. Rieši veľmi vážnu problematiku a je skôr pre silnejšie povahy.

Architektúra interiérov (Grand designs)

Britský seriál s odľahčujúcou atmosférou, v ktorom je sprievodcom dizajnér Kevin McCloud. V jednotlivých častiach môžeme vidieť rôzne architektonické diela, ktoré si ľudia vymysleli, a postup, ako ich postavili. Pridanou hodnotou seriálu je, že počas toho, ako sledujeme výrobu najrôznejších tvarov interiérov a extreriérov, Kevin rozoberá životné príbehy majiteľov týchto nápadov. Jednotlivé časti sú vystavané tak, aby divákom poskytli istú dávku zábavy, vtipu, no najmä ukazujú, čo všetko dokáže ľudská kreativita. Seriál môže byť inšpiráciou pre tých, ktorí radi zveľaďujú svoj domov. Má dve série a dokopy 17 častí.

https://www.instagram.com/p/CAGFl-PnTEA/?utm_source=ig_web_copy_link

Ochranca (Bodyguard)

Jedna séria so šiestimi časťami, z ktorých je každá plná zápletiek, akcie a nečakaných zvratov. To je náš predposledný tip na nedocenené seriály. Tento je o vojnovom veteránovi, ktorý pomohol odvrátiť útok teroristov. Následne bol poverený ochranou političky. Ona je hlavnou obhajkyňou vojny, v ktorej jej ochranca bojoval. Tak, ako sa seriál rozvíja, odhaľuje množstvo problémov spojených s vládnym monitorovaním a regulovaním súkromných informácií. Zistite, s čím všetkým sa bude musieť dvojica popasovať a ako sa prelomí ich profesionálny vzťah.

Čas: Príbeh Kaliefa Browdera (Time: The Kalief Browder story)

Táto miniséria obsahujúca šesť dielov o mladom človeku, ktorý kvôli americkému súdnemu systému prešiel peklom. Kalief bol študentom v meste Bronx a bol obvinený za krádež batohu. Jeho rodina si nemohla dovoliť zaplatiť výkupné vo výške 900 amerických dolárov, a tak mladík strávil tri roky vo väzení. Najviac poburujúce na tom je, že odsúdený nikdy nebol. Reakcie ľudí na dokument boli rôzne, poväčšine šokujúce z toho, ako sa súd zachoval. Tento seriál vás prinúti zamyslieť sa nad našou spoločnosťou a mocou peňazí.

Možno aj vy poznáte nejaké nedocenené seriály, s ktorými by ste sa chceli podeliť. Napíšte nám a s vašou pomocou môžeme vytvoriť ďalší zoznam. Ich dostupnosť na Netflixe nie je podmienkou. Dlho neváhajte, pretože rýchlo na to zabudnete. Krátkou správou pomôžete aj nám rozšíriť si obzory audiovízie.