Účinkujúci Antonios Vlachou, Miro Ardon, Marek Kramara, Henrich Fačkovec a Dano Čistý sa postarali o hovorené slovo, hudobný hosť Peter Letovanec zasa bavil humorne ladenými piesňami počas prestávok.

_MG_5495
Zostava Žartov bokom VI., zľava: Dano Čistý, Henrich Fačkovec, Miro Ardon, Marek Kramara, Antonios Vlachou a moderátor Juraj Kovalčík.

Medzi účinkujúcimi sa predstavili ostrieľané tváre aj nováčikovia. Pre Mareka Kramaru, študenta magisterského štúdia na FMK, to bola druhá takáto skúsenosť: ,,Mal som v hlave veľa myšlienok, ktoré som chcel povedať aj pred ľuďmi a zdali sa mi vtipné. Spolubývajúci ma v tom len utvrdili, a tak som prvýkrát prišiel sem. Ľuďom sa to páčilo a povedal som si, že by sa im to mohlo páčiť aj druhýkrát.” Marek totiž prekvapil svojím výstupom už na Žartoch bokom V.. Na pohľad ostýchavý chlapík zaujal príbehom o strastiplnej návšteve študijného oddelenia, čím udrel na strunu študentom, ktorí v nemalom počte predstavenie navštívili. ,,Pri vystúpeniach rozprávam nejaký príbeh, lepšie sa mi to pamätá. Celé vymýšľanie dnešného výstupu trvalo také 3 – 4 hodinky.

_MG_5396
Marek Kramara rozpráva príhodu zo študijného oddelenia.

Kým pre Mareka sú Žarty bokom jedinou udalosťou, na ktorej si vie svoje vystúpenia predstaviť, Dano Čistý strieda stand-upov hneď niekoľko. Známy je najmä bratislavskému publiku, no do Trnavy sa vždy rád vracia: “Trnavské publikum je úplne špecifické. Veľmi rád sa naň pripravujem. Viem, že ľudia ocenia kvalitu a najmä vtipy, ktoré “nehrám na prvú”. Komik má totiž strašne rád, ak diváci ocenia humor, ktorý si on sám váži. Najväčšou motiváciou stále vystupovať sú práve ľudia. ” 

Rovnako ako mnohí ďalší stand-upisti, aj Dano pôsobí ako utiahnutý intelektuál, no po príchode na pódium to rozbalí tak, že diváci idú do kolien: “Stand-up je úplne špecifický v tom, že ho môže robiť hocikto. Aj niekto, kto posledné 4 roky nevyšiel z domu, prosto hocikto úplne nepravdepodobný. Napríklad Daniel Čistý.”
Aj on sa z pozície vystupujúceho neraz rád presunie na miesto diváka. Stand-upy sleduje pravidelne, a tak sa ostrieľaný a diváckymi výbuchmi smiechu ošlahaný komik nevyhol ani hodnoteniu svojich kolegov: “Dnes som bol prekvapený z nováčika Henricha Fačkovca. Má nápady, čo je absolútna devíza v stand-upe. Ľudia si predsa nebudú platiť za to, čo im môže povedať kamarát v krčme. Výborný bol ale aj Marek Kramara, pretože rozprával o veciach tak, že presne a vtipne vystihol realitu. Hovoril o problémoch, ktoré mnohých trápia a prišiel ich podať na pódium takým spôsobom, že sa ľudia bavili a stotožnili sa s nimi.” 

Dano Čistý pobavil aj jedinečným prejavom.
Dano Čistý pobavil aj jedinečným prejavom.

Na takmer hodinu a pol trvajúcom programe si diváci určite prišli na svoje. Ako poznamenal moderátor večera, najbližšie Žarty bokom by sa mali konať na jeseň a je dosť možné, že miesto konania sa zmení. Kino Hviezda možno vystrieda kultúrne centrum Malý Berlín, ktorého pripravované priestory čakajú na dokončenie.