Ste čerstvým zástupcom šéfredaktora Hospodárskych novín. Ako sa vám zatiaľ táto funkcia pozdáva?
Aklimatizoval som sa pomerne rýchlo, keďže v Hospodárskych novinách pôsobím už šesť rokov, a tak túto prácu poznám. Nebola to teda pre mňa nijaká veľká neznáma. Samozrejme, je to niečo iné, viac povinností, väčšia zodpovednosť.  Ale tá práca ma baví a som spokojný.

V Hospodárskych novinách teda nie ste nováčikom. Pôsobili ste tu už v rámci ekonomického oddelenia. Ako ste sa k tejto práci dostali?
Priamo na webovej stránke Hospodárskych novín som našiel inzerát, a tak som do redakcie napísal mail. Nemal som žiadne skúsenosti, keďže som len vyšiel zo strednej školy. Písal som síce blogy, ale tie sa nedali porovnať s touto prácou. Skúsil som to a dá sa povedať, že som mal šťastie. Pozvali ma na pohovor. O týždeň nasledovalo ďalšie stretnutie, kde si ma vyskúšali, napísal som skúšobný článok, a potom mi oznámili, že som prijatý na miesto redaktora.

 A za 6 rokov ste sa prepracovali až na miesto zástupcu šéfredaktora…
Áno, za tých šesť rokov som prešiel viacerými funkciami. Prvé tri roky som pôsobil ako redaktor ekonomického oddelenia, potom som editoval ekonomické oddelenie a pol roka pred tým, ako som sa stal zástupcom šéfredaktora, som bol vedúcim ekonomického oddelenia. Vyskúšal som si tak všetky pozície v redakcii, čo dnes veľmi oceňujem. Viem totiž, čo môžem očakávať od ľudí, s ktorými pracujem.

FILIP OBRADOVIČ
Foto: Katarína Kubalová

Študovať na FMK ste začali v čase, keď ste už pracovali. Keď sa teraz s odstupom času pozriete na toto štúdium, čo vám to dalo?
Pravdupovediac, najviac vecí sa človek naučí praxou. Aj ja som nadobudol skúsenosti práve tu, v Hospodárskych novinách, avšak netvrdím, že štúdium nie je potrebné. Škola dáva priestor na to, aby sa študent naučil prezentovať, presadiť sa na pôde univerzity. A keď sa dokáže presadiť tam, nemal by mať potom problém presadiť sa aj v skutočnom živote. Určite neľutujem, že som študoval na FMK, a že som mal možnosť byť v kontakte aj s profesormi, ktorých rešpektujem. Napríklad aj pána profesora Vojteka.
[alert]

Profil:

Filip Obradovič je čerstvým absolventom masmediálnej komunikácie FMK UCM. Narodil sa v roku 1986 v Bratislave, kde navštevoval Strednú priemyselnú chemickú školu. Svojmu odboru sa však nevenoval. Hneď po škole sa dostal do redakcie Hospodárskych novín na miesto redaktora ekonomického oddelenia, ktorému bol neskôr aj vedúcim. Hospodárskym novinám zostal verný aj naďalej, v súčasnosti v nich pôsobí ako zástupca šéfredaktora.[/alert]

Celý rozhovor nájdete v novom čísle Atteliéru 05/2012