Úlovky zo second handov, ukradnuté tričko z pláže či rodinné dedičstvo. Ako sa obliekajú študentky a študenti UCM do školy, zachytila atteliér módna polícia.

Viktor, 2. Bc. FF UCM

Viktorov štýl ma zaujal hneď na prvý pohľad. Od ostatných študentiek a študentov sa odlišoval vďaka vintage kúskom, ktoré svoj „comeback“ ohlásili pred pár rokmi.

Výberu jeho oblečenia prialo aj jarné počasie. Napriek tomu, že zelená košeľa v kombinácii s červenou kravatou môžu na prvý pohľad vzbudzovať dojem vzorného študenta, daný stereotyp zvládol jednoducho rozbiť čiernou retro bundou. K nej farebne zladil robotnícke topánky a čiapku, ktorá je vhodným doplnkom k trnavskému veternému počasiu.

Jeho „outfit“ sa niesol v duchu zemitých farieb, čo potvrdil aj výber nohavíc. Nezabudol ani na doplnky v podobe prsteňov. Viktor je príkladom, že aj za málo peňazí môže byť veľa muziky. Celková suma jeho oblečenia okrem topánok sa vyšplhala približne na 10 eur. Spokojný môže byť aj s finálnym hodnotením, pretože získava za svoju nápaditosť 4 hviezdičky z 5.

módna polícia
Viktor zvykne najčastejšie nakupovať v second handoch. Zdroj: atteliér/Branislav Fábry

Miroslava, 1. Bc. KOMU

Mirka v porovnaní s Viktorom zvolila svetlé farby v podobe slabo ružovej a bielej. Jemná, dievčenská kombinácia môže pôsobiť nudne. Iný rozmer však dodal výber nohavíc, ktorý ma zaujal vďaka ich strihu a viazaniu.

Detaily „outfitu“ dotvára strieborná bižutéria. Oceňujem, že ju nezmiešala so zlatom, čo by pôsobilo lacno. Od zvyšných kúskov farebne odlíšila slabo hnedú kabelku na retiazke. Vyzerá pekne, avšak zvolila by som ju v extravagantnejšej farbe, ktorá by dodala celému „looku“ nový dych. V prípade, že by chcela zachovať jemné tóny, zostala by som pri farbe nohavíc. Celkový dojem z danej kombinácie mám pozitívny, vďaka čomu si Miroslava odniesla 3,5 hviezdičky.

módna polícia
Miroslava zvolila jemný, dievčenský štýl. Zdroj: atteliér/Branislav Fábry

Silvia, 1. Mgr. FF UCM

Hovorí sa, že v jednoduchosti je krása. Silvia ide tomu príkladom. Čaru nakupovania z druhej ruky neodolala ani ona. Podarilo sa jej tak nájsť čierne nohavice za päť eur. Ide o nadčasový kúsok, ktorý zladí k čomukoľvek.

Zaujímavejšiu časť jej „outfitu“ tvorí modrá rifľová bunda, ktorú nad vreckami zdobia drobné strieborné kamienky. V šatníku by si takýto kúsok mal zaobstarať každý, pretože predstavuje nestarnúcu klasiku. Zvyšok farebne oživila červeným tričkom, ktoré dostala ako darček.

V jej výbave nechýbal ani priestranný ruksak. Kúpila ho za 20 eur v Bille. Ako užitočný kúsok ho okrem školy môže využiť aj na výlet či festival. Jej konečnú známku tvoria tri hviezdičky.

Na to, aby ste sa obliekli štýlovo, nemusíte míňať veľa peňazí. Zdroj. atteliér/Branislav Fábry

Ján, 4. Bc. MARK

Už dávno neplatí, že mužov móda nezaujíma. Ján by mohol so svojím štýlom pokojne konkurovať aj Jamesovi Deanovi (americký herec – pozn. red.). Zvolil čierno-bielu kombináciu, ktorá je v kurze už dekády.

Kým pred niekoľkými rokmi boli tenisky Adidas Superstar terčom kritiky, v súčasnosti si nájdu mnoho priaznivcov. Jedným z nich je aj Ján, pričom ich zohnal za prekvapivých 80 eur. Ich cena bežne presahuje hranicu 100 eur. Nohavice s vysokým pásom našiel v dámskom oddelení, pretože v pánskom ich len tak nedokážete zohnať. Za jeho vynaliezavosť si zaslúži plusové body.

Oceňujem, že ráno cestou do školy nezabudol na doplnky, ktoré sú dôležitou súčasťou celého „looku“. Siahol po strieborných prsteňoch a náramku, ktorý si priniesol z Prahy. Na prvý pohľad môže ísť o obyčajný „outfit“, no odnáša si najvyššie hodnotenie v podobe piatich hviezdičiek.

módna polícia
Ján sa nebojí nájsť štýlové kúsky aj v dámskom oddelení. Zdroj: atteliér/Branislav Fábry

Sabína, 1. Bc. FF UCM

Sabína sa nebojí byť sama sebou. Väčšinu jej „outfitu“ tvoria kúsky zo second handov z Nového Mesta nad Váhom. Zaujala ma najmä jej dlhá riflová sukňa, ktorá sa už druhú jar drží v módnej špičke. Kým v bežnom obchode by stála viac ako 20 eur, Sabi ju zohnala za šesť eur.

Za ešte väčší úlovok možno považovať jej zelené tenisky značky Converse, ktoré kúpila cez platformu Vinted za deväť eur. Nezabudla ani na prstene, ktoré označila za rodinné bohatstvo.

Pokiaľ by sme chceli bližšie špecifikovať jej obliekanie, ide o prvky grunge štýlu. Dominuje najmä medzi mladšími generáciami, čo vyplýva aj z trendov sociálneho média TikTok. Kladne ho hodnotím aj ja, čím si zaslúžil štyri hviezdičky.

Sabína najradšej nakupuje v second handoch v Novom Meste nad Váhom. Zdroj: atteliér/Branislav Fábry

Erik, 1. Mgr. KOMU

Erik siahol po sivých chladných odtieňoch. Mikinu a rifle sa mu podarilo takmer identicky farebne zladiť, čo pôsobí zaujímavo. Z mikiny mu vytŕča čierne tričko rockovej skupiny AC/DC, ktoré našiel na dovolenke na pláži.

Ide o „outfit“, ktorý si pokojne môže obliecť nielen do školy, ale aj na posedenie s kamarátmi. Školský „vibe“ mu dodáva tmavomodrá taška cez rameno. Do budúcnosti by som však do jeho šatníka zaradila okrem úzkych džínsov aj iný typ nohavíc. Pôjde o príjemné oživenie, s ktorým môže experimentovať. Za jeho prevedenie dostáva preto 3,5 hviezdičky.

outfit
Erikovu tašku zdobia zaujímavé odznaky. Zdroj: atteliér/Branislav Fábry