Benefičný beh UCM Night Run organizovaný v spolupráci s mestom Trnava a generálnym partnerom Cukrovar sa uskutoční už v utorok, 23. apríla o 20:00 na Trojičnom námestí.

Tohtoročný UCM Night Run má oproti minulému roku niekoľko inovácii. Prvou z nich je uzavretie generálneho partnerstva so spoločnosťou Cukrovar, ktorá sa venuje developerským projektom v Trnave.

Beh bude mať tiež benefičný charakter. Na mieste konania eventu bude prebiehať zbierka venovaná Slovenskému zväzu telesne postihnutých, ktorý združuje ľudí s telesným postihnutím a ich rodinných príslušníkov. Vyzbierané peniaze poputujú spoločne so štartovným na konto charitatívnej organizácie. 

Pozmenená trasa, aj bohatý program 

Organizátori si prichystali aj zmenu trasy. Začínať sa tentokrát nebude pred budovou UCM na ulici J. Herdu 2. Preteky totiž odštartujú o 20:00 z Trojičného námestia, ktoré bude slúžiť ako centrum celého eventu. Trasa z “Trojičného” následne povedie cez Hlavnú ulicu smerom k Bernolákovmu sadu. Odtiaľ sa bežci znova vrátia k centru námestia odkiaľ pobežia na Hlbokú ulicu, kde ich bude čakať dlhá rovinka až smerom k City aréne. Poslednou etapou pretekov bude presun z Halenárskej ulice smerom späť na Trojičné námestie.

Pred samotným behom nebude chýbať ani sprievodný program a moderované diskusie. Prvá diskusia s investorom Karolom Šebom, ktorý bližšie priblíži projekt Cukrovar, sa začne o 17:30. O 18:00 prídu na rad zástupcovia Slovenského zväzu telesne postihnutých, Monika Vrábľova a Denis Kučera. Finálnu diskusiu uzavrie fyzioterapeut a absolvent UCM Ondrej Machovič, ktorý bude rozprávať o zdravotných benefitoch behu na ľudský organizmus. 

Na prípravách sa podieľajú študenti UCM 

Organizácie UCM Night Run sa znova zhostili študenti z Kabinetu eventov FMK UCM. Tí v kooperácii s mestom Trnava zabezpečujú podujatie po všetkých stránkach. „Naším cieľom je rozhýbať Trnavu, naučiť sa spoločne prekonávať prekážky, informovať verejnosť o benefitoch športu na duševné zdravie, ale aj posilniť športové aktivity našej alma mater,“ vysvetľujú študentky a študenti z Kabinetu eventov.

Dodávajú, že realizácia podujatia im dáva príležitosť nazbierať cenné skúsenosti a rozvinúť svoje zručnosti aj mimo akademickej pôdy. Kontakty a skúsenosti, ktoré získajú pri organizácii, budú vedieť využiť aj v ich ďalšom profesijnom zameraní.

Víťaz minuloročného UCM Night Run Patrik Krajčovič (v strede). Zdroj: Laura Freierová

Organizačné pokyny

Organizátori ubezpečujú, že trať s dĺžkou päť kilometrov je vhodná pre všetky bežkyne a bežcov bez ohľadu na úroveň ich kondície či skúseností. Základné štartovné v predregistrácii predstavuje 10 eur, pre študentky a študentov 5 eur. Bežkyne a bežci zaregistrovaní až na mieste podujatia zaplatia jednotnú cenu 13 eur.

Záujemkyne a záujemcovia sa môžu so zvýhodnenou cenou registrovať prostredníctvom online formulára. Počet kategórií, ale aj všetky ostatné informácie môžu bežci a verejnosť nájsť na Facebooku alebo Instagrame podujatia.