Okrem navštevovania detí na oddeleniach, kde sa s nimi dobrovoľníci hrajú spoločenské hry, kreslia či čítajú, občianske združenie organizuje aj detské tábory pre onkologických a kardiologických pacientov, benefičné koncerty či iné akcie v nemocnici.

"Úsmev patrí všetkým, aj mne, aj tebe, aj im!"
„Úsmev patrí všetkým, aj mne, aj tebe, aj im!“

Mária Krausová, koordinátorka dobrovoľníkov v Trnave, navštevovala deti na onkologickom oddelení v Bratislave viac ako rok a pol. Bolo to práve na jednom hravom popoludní, keď sa Mária rozhodla osloviť vedenie s nápadom rozšíriť dobrovoľníctvo aj do Trnavy. Odpoveď bola kladná a trvalo niekoľko mesiacov, kým sa podarilo vybaviť všetko potrebné a nie vždy išlo všetko ako po masle.

Nakoniec sa však organizácia KDN rozšírila do spomínanej Trnavy, kde funguje od februára tohto roka. Momentálne navštevuje detské oddelenie v Trnave 18 dobrovoľníkov, ktorí prešli náročným výberom a osobným pohovorom so zakladateľkou Máriou Krausovou. Hrať s deťmi sa chodia štyrikrát do týždňa vo večerných hodinách a tiež jeden deň v týždni v hodinách poobedných.

Ako povedala Mária: „Je príjemné sledovať, ako sa myšlienka stala skutočnosťou a vidieť, ako to dobrovoľníkov baví a ako sa deti tešia, keď prídeme.“ Občianske združenie Klub detskej nádeje rád príjme medzi seba nové tváre a nadšencov rozdávania dobrej nálady. Študenti aj neštudenti môžu kontaktovať koordinátorku Máriu a pridať sa do jej tímu dobrovoľníkov.

 

zdroj: www.kdn.sk

autor: Silvia Pipíšková