Sajmi, FMK, 2.Bcfoto anketa - Sajmi_upravene
Podpísala som mnoho online petícii. Ja ako veľký milovník zvierat som sa väčšinou zameriavala na tie, ktoré obhajovali ich práva a slobody. Boli to napríklad petície proti testovaniu cigariet a kozmetiky na zvieratách, proti vyvražďovaniu pouličných zvierat a mnoho podobných. Online petície sú skvelý spôsob, ako pomôcť v mnohých prípadoch svojím podpisom dobrým veciam. Je praktickejšie rozkliknúť si link a niečo si o danej veci prečítať, ako keď niekto stojí na námestí s petíciou a prosíka ľudí o pár podpisov.

Ľuboš, FMK, 2.Bcfoto anketa - Ľuboš_upravene
Stretol som sa už s takýmto druhom petícií, avšak doposiaľ som ani jednu nepodpísal. Osobne hodnotím tento typ petície pozitívne, no zároveň i negatívne. Pozitívom je „jednoduchosť“ podpísania – bez problémov v pohodlí domova. Ako negatívum vnímam nedostatok informácií k jednotlivým otázkam petície. Pri papierových petíciách sa môže človek opýtať na to, čo ho zaujíma, tvárou v tvár osobe, ktorá mu dáva daný dokument podpísať. Tam človek, i ten, čo sa nevie rozhodnúť, zistí, či má preňho petícia zmysel alebo nie a či by sa v danom probléme malo zakročiť.

Veronika, FF, 2.BcFoto anketa - Veronika_upravene
Podpisovala som petíciu, ktorá bola zaujatá proti týraniu zvierat v cirkusoch. Môj názor na petície je pozitívny a vždy ak je niečo, za čo sa oplatí bojovať, tak si myslím, že to má zmysel. A ja sama som za petície a vždy budem ochotná nejakú zmysluplnú podpísať.