IMG_1535

Pointou akcie je dostať do povedomia rôzne značky, predstaviť umelcov, vychutnať si atmosféru a nadýchať sa kultúry (minimálne tej módnej).  Celý event je určený pre nadšencov urban kultúry, ktorá z undergroundu prerástla do mainstreamu, no stále si zachovala svoju tvár. Základ tvoria hudobníci, tanečníci, graffiti a street art umelci, zberatelia platní a tenisiek.

IMG_1472

IMG_1511

IMG_1578

Na piatkovom programe sa zúčastnil tanečník Johnny Perfekto či spevák Paulie Garand. Atteliéru poskytla rozhovor česká YouTuberka, blogerka a talentovaná speváčka Annet Charitonova, známa pod prezývkou Annbloggerkid. Žije v Brne, kde študuje na gymnáziu, ale svoje korene má v Rusku. Na akcii sa objavila so značkou oblečenia od IAH, ale aj ako hosť v talk-u so Soňou Skoncovou.

Annet Charitonova
Annet Charitonova

Začala si skôr s blogom alebo YouTube?

Začínala som s blogom, keď som mala približne 11. Takže blog bol určite prvá vec, s ktorou som začínala. Neskôr som začala sledovať blogerky, ktoré natáčali rôzne hauly a povedala som si, že to skúsim. Ale pôvodne som začínala ako mladé dieťa s blogom.

Kedy ti pripadá najvhodnejšia doba začať či už s blogom alebo YouTube? Nemyslíš si, že keď začínajú deti v jedenástich, tak je to ešte skoro?

Ja si myslím, že je to hlavne o človeku, pretože môže byť slečna vyspelá alebo chlapec dosť vyspelý v jedenástich, ale zároveň je ešte dieťa. Takže záleží práve na tej vyspelosti. Možno  je to predsa ešte skoro, ale je to individuálne.

Kto ťa k tomu priviedol ? Kto bol tvoj vzor, keď si sa rozhodla začať ty?

Rôzne blogerky. Začala som zisťovať, že existujú, a že sú napríklad v Nórsku veľmi populárne. Sledovala som ich a chcela som to skúsiť tiež. Predtým som ešte mala blogy o celebritách, takže som to skúšala a potom som sa dostala k blogom, kde rôzne slečny ukazujú, ako sa obliekajú. A keďže ma to tiež vždy bavilo, tak som si povedala, že aj ja to skúsim.

IMG_1476

Aká je tvoja najobľúbenejšia blogerka alebo YouTuberka?

Ja vlastne ani neviem, či mám najobľúbenejšiu blogerku alebo YouTuberku. Ale mám veľmi rada jednu ruskú blogerku a zároveň YouTuberku Classisinternal (Sonya Esman) , ktorá ma veľmi baví.

Aké videá najradšej natáčaš ty pre svojich fanúšikov ?

Mňa najviac bavia Lookbooky, ktoré natáčam s mojou sestrou. Sme spolu zohrané, takže nás to baví. Ona presne vie, čo chcem ja. Máme rovnakú predstavu, je tu so mnou, Kristen Charitonova, sledujte ju! (Smiech) A keď niekam ideme, tak ma bavia vlogy, ktoré sa snažím vždy poňať z umeleckej stránky, aby neboli fádne. Sú to moje najobľúbenejšie videá.

Často sa hovorí o tom, že blogerky a YouTuberky majú medzi sebou rivalitu, čo si o tom myslíš ty?

No ja neviem, ja poznám pomerne málo blogeriek, takže ja sa snažím vychádzať s každým. Beriem každého tak, že robí to, čo má rád, takže si nemyslím, že je nejaký dôvod, prečo sa nemať rád. Neviem, ako to je medzi inými, ale myslím si, že zlé to nie je, práve naopak, že sa všetci zbližujú a chodia ako taká jedna rodinka, takže je to naopak super.

Sme na módnej akcii, aká je tvoja najobľúbenejšia značka oblečenia?

To je ťažké. Ja čerpám inšpiráciu úplne všade. Čo sa týka oblečenia, tak to, čo rada sledujem a mám naozaj rada je Channel. Bohužiaľ, ešte z tejto značky nič nemám, ale snáď k tomu raz dospejem.
Ale na túto akciu som prišla spolu s tímom IAH, čo je brand, ktorý vznikol v Brne, takže toto je moje najobľúbenejšie, čo sa Českej republiky týka.

IMG_1502
Keby si si mohla vybrať, pre akú módnu značku budeš modelkou, aká by to bola?

Keby som dostala ponuku, tak jednoznačne Channel.

Viem, že aj spievaš, ako si sa k tomu dostala? Odmalička si si doma spievala alebo si k spevu prišla až neskôr?

Áno, áno.  Ja mám celkom takú hudobnú rodinu, takže u nás sa vždy všetci venovali hudbe ako mamka, tak i taťka. Bola som obklopená nástrojmi a hudbou, takže odmalička. Vždy som spievala, mala som to rada. Od útleho detstva som sa snažila hrať, či už na gitaru, piano, bubny.
Vždy ma to napĺňalo, je to proste niečo, čo musím robiť a inde sa nevidím.

S kým je tvoja vytúžená spolupráca, vytúžená pesnička?

Je tých ľudí veľa. Kto mi vždy napadá je The Weekend a ešte Beyoncé.
Ale určite nejaký raper, pretože ma teraz veľmi baví rap, nie že by som ho spievala, ale rada a často ho momentálne počúvam.

Si v Bratislave prvýkrát? Ako sa ti tu páči?

V Bratislave som už po tretíkrát. Bola som tu nedávno so sestrou a jej priateľom. Páči sa mi tu veľmi, mám to tu rada.


 

Autor: Lucia Krčová

Foto: Aneta Štefkovičová