V pondelok 5. októbra bolo plno nielen v kultúrnom dome. Prvýkrát v semestri sa zaplnili aj chodby v Jame, a to vďaka novovytvorenej udalosti s názvom FMK Welcome Day. Starší študenti predstavili prvákom všetky fakultné médiá a kabinety, pomohli im zorientovať sa v rozvrhu či sylabách a v neposlednom rade aj v množstve aktivít a príležitostí, ktoré FMK ponúka. Množstvo účastníkov svedčí o tom, že prvý ročník FMK Welcome Day rozhodne nebol posledný.


 

Atteliér sa na prvé dojmy spýtal zopár prvákov a organizátorky Slávky:

DSC_0090 Alžbeta Sujová, 1. Bc. KOMU

 Prečo práve FMK?

Predtým som chodila na osemročné umelecké gymnázium, kde nás  k tomu viedla jedna dramatička. Mali sme s ňou predmet Médiá v praxi,  a keďže rada rozprávam, tak ma to zaujalo.

 Na čo sa na FMK najviac tešíš?

Na prax, že si vyskúšam rádio, časopis a dúfam, že aj televíziu. Vďaka  tomu sa rozhodnem, v čom chcem v živote pokračovať.

 

 

 

 

 


 

DSC_0106

Katarína Cibulková, 1. Bc. KOMU

 Ako sa ti páči FMK Welcome Day?

Veľmi sa mi tu páči. Všetci sú priateľskí, milí a v krátkom čase sme sa  toho veľa dozvedeli.

 Na čo sa tešíš počas štúdia?

Teším sa na mimoškolské aktivity, čiže na to, ako sa zo mňa raz stane  moderátorka a ako ju tu zo mňa urobíte (smiech). Teším sa aj na nových  ľudí, ktorých spoznám a na to, ako ma to obohatí.

 

 

 

 

 


 

DSC_0105 Matej Bruchala, 1. Bc. KOMU

 Prečo si si vybral FMK?

Pretože medzi moje záujmy patrí grafika, televízia, lifestream či fotenie.  Okrem toho FMK spĺňa moje očakávania a preto som si ju vybral.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

DSC_0125 Mgr. Slávka Mazáková, PhD.

 Si spokojná s prvým FMK Welcome Day, ktorý ste  zorganizovali pre prvákov?

Som veľmi spokojná, bola tu veľká účasť študentov. Prváci sú dosť  zmätení, nevedia, čo majú čakať, takže takéto niečo bolo pre nich  praktické a vhodné.

 Prekvapilo ťa dnes niečo?

Účasť. Nečakala som, že príde až toľko ľudí. Možno tu bol vydýchaný  vzduch, ale aspoň vidia, že na FMK sa robia veľké akcie.

 

 

 

 

 


 

Autor: Ďusi Tamáš, Foto: Simona Mičová