the-martian
Marťan

Názov: The Martain /Marťan/

Žáner: dobrodružný, dráma, sc-fi

Krajina: USA

Minutáž: 134 min

Réžia: Ridley Scott

Scenár: Drew Goddard

Kamera: Dariusz Wolski

Hudba: Harry Gregson-Williams

Hrajú: Matt Damon, Jessica Chastain, Kristen Wiig

 

Vesmírna posádka predčasne ukončí misiu a opustí planétu Mars. V domienke, že ich spoločník Mark Watney je mŕtvy sa nevedia zmieriť s pocitom, že stratili priateľa. No astronaut Mark akoby zázrakom prežil.

„Marťan“ je veľmi prekvapujúci film. Pôsobí dojmom ďaľšieho sci-fi filmu, ktorý vás ničím neupúta a ktorým budete len strácať čas. Film je však pravým opakom. V snímke sa striedajú vtipné scény plné humoru s vážnymi, realistickými scénami, ktoré skôr pripomínajú nešťastie, stavy úzkosti a ľudskú beznádej. Obdivuhodné je, že sa vo filme stále niečo deje. Nie sú tam hluché miesta. Kľudné scény striedajú scény divoké, nechýba zmysel pre humor, ani akcia. Autori sa snažia udržať diváka pri vedomí a v napätí, čo sa im darí až do konca.

 

hotel-transylvania-2
Hotel Transylvánia 2


Názov:
Hotel Transylvania 2 /Hotel Transylvánia 2/

Žáner: animovaný, komédia, rodinný

Krajina: USA

Minutáž: 90 min

Réžia: Genndy Tartakovsky

Scenár: Robert Smigel, Adam Sandler

Hudba: Mark Mothersbaugh

Hrajú: Adam Sandler, Selena Gomez, Andy Samberg

 

Keď Dracula zistí, že jeho vnuk je človek, snaží sa v ňom prebudiť dušu upíra tak, aby to jeho dcéra nezistila. Mavis s Jonathanom odchádzajú do Sacramenta a Dracula sa púšťa do svojej tajnej akcie.

„Hotel Transylvánia“ je jednou z najočakávanejších rozprávok tohto roka, preto je očividné, že jej takmer nikto nevie odolať. Tento animovaný film poskytuje divákovi únik z reality. V diele prevládajú vtipné scény, problémové situácie nie sú prikrášľované. V porovnaní s prvou časťou sa v tomto diele nachádza menej pesničiek, čo asi staršia veková kategória privíta, ale je možné, že mladším divákom budú chýbať. Rozprávka je zábavná, vhodná pre deti i dospelých. Určite stojí za pozretie.

 

maze-runner-scorch-trials
Labyrint: Zhorenisko

 

Názov: Maze Runner: Scorch Trials /Labyrint: Zhorenisko/

Žáner: akčný, triler, sci-fi

Krajina: USA

Minutáž: 129 min

Réžia: Wes Ball

Scenár: T. S. Nowlin

Kamera: Gyula Pados

Hudba: John Paesano

Hrajú: Dylan O´Brien, Thomas Brodie-Sangster, Kaya Scodelario

 

Po úniku z labyrintu musia Thomas a jeho priatelia čeliť novým výzvam a hrozbám na otvorených cestách pustej krajiny.

Keď celý rok čakáte na pokračovanie druhej časti filmu, dúfate, že sa vydarí a nestane sa z neho ,,prepadák”. Hneď od začiatku sa nestačíte čudovať. Konanie hlavnej postavy je agresívne. Bez rozmýšľania sa púšťa do nenaplánovaných akcií a miestami sa správa paranoidne. Vo filme sa striedajú strašidelné pasáže plné napätia so šokujúcimi momentmi. Prevláda zmätok, dejová línia neustále prekvapuje. Lojalita hlavného hrdinu k priateľom je silná a pokorná. Stále prebiehajúca akcia je ďalším prejavom tohto diela. Myšlienka behania postáv z prvej časti je zachovaná. Až do konca filmu divák nevie, komu má veriť. Tento film by vášmu oku nemal uniknúť.

 

Autor: Daniela Štulrajterová

Zdroje obrázkov: facebook.com

The Martian: https://www.facebook.com/MartianMovie?fref=ts

Hotel Transylvania 2: https://www.facebook.com/pages/Hotel-Transylvania-2/798613956837879?fref=ts

Maze Runner: Scorch Trials: https://www.facebook.com/MazeRunnerMovie?fref=ts