Podujatie oslavuje už svoj 20. ročník a tentokrát v nepoznanej podobe. Cieľom tohto podujatia je pomôcť študentom i absolventom vysokých škôl zistiť, na akú prácu sa hodia a ako sa k nej dostať. Festival Kariéry je najmä pre tých, ktorí nechcú nechať svoju budúcnosť v rukách náhody.

Popri štúdiu mladí ľudia často hľadajú odpovede na otázky: Čo chcem v živote robiť? Podarí sa mi nájsť prácu, ktorá ma bude baviť? Teraz prichádza príležitosť, ktorá ponúka odpovede na tieto otázky a zároveň možnosť stretnúť sa s potenciálnymi zamestnávateľmi. Zároveň ponúka možnosť, ako sa zorientovať na trhu práce, prípadne sa naučiť ako prácu získať prostredníctvom interaktívnych workshopov, diskusií či praktických tréningov. Pre firmy je cieľom podujatia zistiť, aká je ponuka študentov i čerstvých absolventov na trhu práce.

Na Festivale Kariéry budú rôzne firmy, od Avon až po Západoslovenské elektrárne, ktoré hľadajú posily z radov mladých ľudí. Ide o 35 rozličných firiem s rôznym zameraním, od medzinárodných korporácií až po slovenské. Tohtoročnou novinkou budú stále viac populárne start-upy. Medzi zaujímavými workshopmi budú mať študenti možnosť si vypočuť talentovaných spíkrov a zažiť ,,AHA“ momenty. Jozef Vodička porozpráva, prečo sa najprv zamestnať a potom začať podnikať. Andrej Mikula prezradí, ako ovládať čas s podtitulom Rozdeľuj a Panuj. Janette Šimková ozrejmí, čo je to práca s potenciálom a nakoniec dá Juraj Kováč návod Ako začať s holou r*ťou!

11029690_1033606529986425_1434787924_o

Chceš uspieť na trhu práce lepšie ako ostatní a zvýšiť si tak svoj spoločenský aj osobný kredit? Príď si osvojiť zručnosti, ktoré by mal ovládať každý študent 1.-4. ročníka na interaktívny workshop o budovaní vzťahov, v ktorom zistíš viac aj o programe Tesco Akadémia Mladých. Ak však navštevuješ už 5. ročník alebo si absolvent a rozmýšľaš nad prácou manažéra či riaditeľa prevádzky, príď si vyskúšať pravé assesment centrum na workshop TESCO! Ak budeš dobrý, môžeš získať job priamo na mieste.

Okrem interaktívnych workshopov či spomínaných spíkrov, bude počas celého podujatia atmosféra ako sa patrí, plná zábavy či rôznych súťaží. Jednoducho miesto, kde sa mladí ľudia môžu stretnúť, získať nové kontakty a možno aj prácu. Nové sú aj priestory – Festival Kariéry sa bude konať v priestoroch Starej Tržnice v Bratislave 18. – 19. marca 2015.

Organizátorom celého podujatia je znova najväčšia študentmi vedená organizácia AIESEC zložená z dobrovoľníkov z celého Slovenska, ktorí nám povedali viac: ,,Víziou tohto podujatia je vytvoriť festival práce pre každého študenta a absolventa VŠ, ktorý si túži nájsť prácu. Pripravili sme pre našich rovesníkov tzv. zábavno-náučný zážitok spojený s interaktívnymi testami. Vďaka nim môžu návštevníci zistiť, čo vlastne chcú v živote robiť, čo všetko ich práca bude zahŕňať a budú si môcť vybrať z ponuky rôznych zamestnávateľov.“

Organizátori však prízvukujú, že to nebude všetko len o práci, ale aj o zábave – súťaže, skvelé jedlo a afterparty, ktorá sa bude konať v klube Dole.

11028826_1033606379986440_2054945001_o

Tohtoročnou novinkou je aj blog, kde študenti nájdu všetky aktuálne informácie o podujatí, napríklad ako prebieha registrácia na workshopy a veľa iného: http://ndk.sk/blog/. Festival Kariéry sa po prvýkrát bude konať pod záštitou prezidenta Andreja Kisku.

Vidíme sa 18. – 19. marca 2015 v Starej Tržnici v Bratislave. Viac informácii nájdete na www.ndk.sk alebo lajknite stránku www.facebook.com/FestivalKariery. Kapacita všetkých workshopov je obmedzená. Registruj sa na: www.ndk.sk.

Autor: Jana Knapová