Senica, 23. apríl 2020 – Mesto zaviedlo na svojej web stránke aplikáciu corona.chat, ktorej cieľom je sprístupniť dôležité informácie o novom koronavíruse.

Táto aplikácia je prístupná od 18. marca 2020 pre všetkých obyvateľov mesta a obsahuje dôležité informácie spojené s vírusovým ochorením COVID-19. „Na webovú stránku mesta Senica sme pridali aplikáciu corona.chat. Chatbot používateľom radí a odpovedá na otázky o koronavíruse. Bežní ľudia týmto spôsobom získajú odpovede na svoje otázky a nemusia tak volať do preťažených kontaktných centier,“ informovala pre Atteliér hovorkyňa mesta Senica Viera Barošková.

Aplikácia obsahuje niekoľko častí, ktoré sú rozdelené do samostatných sekcií: Prevencia, Sebadiagnostika a Najnovšie správy. Časť s názvom Prevencia obsahuje dôležité informácie vrátane usmernení, ako si správne umývať ruky či ako používať rúška. Sekcia je doplnená o video návody, ktoré vysvetľujú, čo zo „zaručených postupov“ na internete sú mýty alebo vyslovene podvody.

V časti Sebadiagnostika nájdete informácie týkajúce sa príznakov ochorenia. Po kliknutí na túto kolónku sa vám zobrazia informácie ohľadom zdravotného stavu, ktorý vychádza z hodnotiaceho listu pacienta. Po zodpovedaní konkrétnych otázok dostane respondent odporúčania, ako ďalej postupovať.

Senica corona.chat
Corona.chat nájdete na webovej stránke mesta Senica. Zdroj: senica.sk

V časti Najnovšie správy sú zasa zhrnuté všetky poznatky o koronavíruse, doplnené o najaktuálnejšie informácie. Obsahujú dáta z krajov i miest, mapu šírenia a vývoja vírusového ochorenia COVID-19. Všetky aktuálne údaje získavajú správcovia z oficiálnych zdrojov Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ÚVZ SR), Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), Ministerstva zdravotníctva (MZ SR) a Strediska pre potláčanie chorôb (CDC). Informácie priebežne aktualizujú. Aplikáciu poskytuje softvérová spoločnosť Bot Media.

Ako funguje corona.chat na stránke mesta Senica?

Ovládanie je veľmi jednoduché. Stačí kliknúť na príslušnú časť a automaticky sa zobrazia požadované informácie. Okrem základných funkcií disponuje aj dôležitými kontaktmi pre urýchlené spojenie s kompetentnými osobami. Aplikácia má k dispozícii údaje zo všetkých krajov, takže ju môžu využívať obyvatelia z celého Slovenska.

Corona.chat nemusíte do svojich zariadení sťahovať. Stačí, ak navštívite oficiálnu stránku mesta Senica. V pravom dolnom rohu sa automaticky zobrazí možnosť využiť aplikáciu. Po kliknutí na ňu sa vám zobrazia spomínané kategórie. Tie obsahujú všetky dostupné informácie o vírusovom ochorení COVID-19.

Okrem iného ponúka menu aj sekciu Najčastejšie otázky, kde sú zhromaždené prípadné otázky a im príslušné odpovede. Výhodou corona.chatu je jednoduché ovládanie a dostupnosť všetkých podstatných informácií na jednom mieste.