Všadeprítomné reklamy a narastajúca popularita ,,sugar datingu’’ ma inšpirovali k tomu, aby som tento typ zoznamky sama vyskúšala. A čo to vlastne ten sugar dating je?

Ide o akési randenie s výhodami, najčastejšie finančnými. Obe strany sa vopred dohodnú na podmienkach, ktoré im vzájomne vyhovujú. Za peniaze, dovolenky či darčeky ponúka druhá strana na oplátku svoju spoločnosť, čo však nemusí výhradne zahŕňať sex. Pán, teda ,,sugardaddy“, môže svojej vyvolenej ,,sugarbaby“ tiež pomôcť s kariérnym postupom, drahým štúdiom či výdavkami za bývanie.

Pod menom Sweety Mia a popisom ,,Hľadám niekoho, s kým nebudem ľutovať strávený čas.’’, som sa zaregistrovala na portál www.sugardaters.sk. Musím uznať, že pri overení a bezpečnosti si naozaj dali záležať. Bez profilovej fotky a popisu nemôžete čítať prijaté správy a ani si prezerať fotky ostatných používateľov. Profilovú fotku vám schvália až vtedy, keď im odošlete overovaciu fotografiu, na ktorej v rukách držíte názov portálu s aktuálnym dátumom. Rozhodla som sa, že Sweety Mia bude 21-ročná študentka s výškou 169 cm a váhou 55kg, ktorá má záujem o ,,sugardaddyho“ v rozpätí od 20 do 50 rokov. Veď – nech je sranda. Ďalšie povinné údaje som vyplnila nasledovne: typ postavy – chudý, s tetovaním, bez piercingu, úroveň vzdelania – bakalársky stupeň, povolanie študent. Na prvé ohlasy nebolo treba dlho čakať.

Sugardaters majú dokonca aktívnu FB stránku, kde si naháňajú nových užívateľov.

Dám ti všetko, čo hľadáš

Ako prvý sa mi ozval Poseidon. Povolaním podnikateľ z Bratislavy, ktorý mi oznámil, že si hľadá kamarátku a milenku, ktorú bude finančne rozmaznávať. Podotkol, že má vyšportovanú postavu a, samozrejme, všetko bude seriózne a diskrétne. Tieto slová človeku určite dodajú istotu, pomyslela som si. Posledná veta znela: Dával by som ti veľa peňazí. Týmto ženu nezaujmeš, teda pokiaľ nie je zlatokopka.

Ďalší traja záujemcovia sa radšej pred začiatkom akejkoľvek konverzácie slušne opýtali, čo vlastne hľadám a ako si tento vzťah predstavujem, prípadne požiadali o pár ďalších fotiek. No, čo vám poviem, gentlemani.

Pod menom Yourdream99 sa (vraj) skrýval 180cm vysoký, atletický, sympatický, úspešný muž. Áno, sám sa takto zhodnotil. Ten zase hľadal kamošku na cestovanie a úlety s finančnou podporou. Zrejme to bude romantik, keďže sa nebráni vzťahu a necháva veci voľne plynúť. To je sladké.

Magnum sa rozhodol, že ma chce spoznať a že veľmi rád vymyslí nejaký program na trávenie voľného času. Žiaľ, s fotkou nastajlovaného holywoodskeho herca nepôsobil dvakrát dôveryhodne.

„Čerešničkou na torte bol pán, ktorý sa namiesto ,,Ahoj, ako sa máš?“ opýtal priamo na to, čo všetko je Sweety Mia ochotná urobiť v posteli.“

Radšej rande v kaviarni

Keďže je podmienkou schválenia registrácie na tejto zoznamke fotka, prípadne platené členstvo bez nej, skutočne by som si rozmyslela, či sa oplatí utrácať za niečo také. S portálmi podobnými tomuto sa v poslednej dobe akoby roztrhlo vrece a objavujú sa prípady, kedy ľudia namiesto zaujímavého vzťahu skončili s vybieleným účtom.

Za seba však môžem spokojne povedať, že nejaké to ,,sugar randenie“ nie je nič pre mňa, lebo ešte stále verím staromódnej klasike v kine, kaviarni, či dobrej reštaurácii. O láske tam niet ani chýru, ani slychu, a to je predsa to, na čom by sa skutočný vzťah mal zakladať. Výhodou by mala byť obojstranná dôvera či opora a nie dovolenky a finančné zabezpečenie.

Autor: Kristína Harmaňošová