Na scéne momentálne kraľujú internetové zoznamky, kde sa môžu ľudia skrývať za svoje vytvorené alter egá. Môžete tu byť kým len chcete, je to len na vás. Ako dlho sa ale dokážeme hrať na niekoho, kým nie sme? To už musí posúdiť každý sám. Rozhodla som sa preto zistiť, ako to v dnešnej dobe funguje so zoznamovaním sa tvárou v tvár.

Večer sa môže začať

Sobota večer, skrášlená mejkapom, nahodím sebavedomie Adriany Sklenaříkovej a elegantné šaty, ktoré vôbec neboli dobrou voľbou teraz cez zimu, a hor sa do ulíc. Čo však žena neurobí preto, aby vyzerala tip-top? Pred prieskumom som sa dokonale pripravila. Prečítala som si minimálne dve knihy, ktoré vás majú pripraviť na „umenie zvádzania”. Pretože, povedzme si úprimne, v dnešnej dobe smartfónov je komunikácia „face to face“ na ústupe, no hlavne je pre ľudí čím ďalej tým väčším problémom. Teóriu by sme mali, poďme ju teraz aplikovať do praxe.

„V dnešnej dobe smartfónov je komunikácia „face to face“ na ústupe.“

Spolu s kamarátkami sme zavítali do celkom navštevovaného baru v Trnave. Rozhliadnem sa a situáciu hodnotím viac ako priaznivú. Objektov na môj prieskum tu bolo požehnane. Kde začať? Všetky knihy, týkajúce sa zoznamovania, považujú úsmev za najviac podstatný krok pri ohurovaní opačného pohlavia. Môžete byť oblečená aj vo vreci, no pokiaľ sa usmievate, máte na 85% vyhraté. A môžem vám povedať, že úsmevom som to začala na výbornú. Veľké množstvo mužov, ktorí mi boli sympatickí, mi môj úsmev opätovalo. Tí ostatní mali na práci svoje mobilné telefóny.

,,Ako dlho sa ale dokážeme hrať na niekoho, kým nie sme?”

Koho vlastne hľadám?

Múdre knihy tiež píšu, že vysokú šancu na zoznámenie máte vtedy, ak ste na love samé. Opustila som teda svoje kamarátky, sadla k stolu na opačnej strane baru a horlivo si zapisovala informácie do svojho poznámkového bloku. Sedím a čakám, čo bude nasledovať ďalej. Kedže väčšina pánov, ktorí sa pri mne pristavili, mali väčšie ego ako Cristiano Ronaldo vo svojej životopisnej knihe na prvej strane, a tohto pána môžeme klasifikovať ako chodiaci egocentrizmus, hneď som stratila záujem. Ďalšia hŕstka pánov bola viac ako mierne opojená alkoholom a takých predsa na prieskum nepotrebujem. Títo páni putovali rovno do priečinku „bež, utekaj, neotáčaj sa”, spolu s mobilovými maniakmi. Kedže ide o prieskum, rozhodla som sa všímať si nasledujúce body: vzhľad, úsmev, oblečenie. Druhou časťou bola komunikácia, inteligencia a „chtíč“ sa s dotyčným stretnúť ešte raz. Prosté, ale efektívne.

V akcii

Objekt môjho záujmu sedel oproti mne. Milo vyzerajúci a sympatický, približne 180 cm vysoký brunet s úsmevom hodným modela pre reklamy na zubnú pastu. Výborne, mala som svoj cieľ. Čo nasledovalo ďalej? Hoci som sa potešila iniciatíve zo strany tohto pána, vidina nášho potenciálneho rendez-vous zmizla. Ukázalo sa, že dotyčný bol Španiel na výmennom pobyte a jeho znalosť angličtiny bola skutočne žalostná. Naša, nazvime to, 15-minútová romanca, bola ale plná smiechu. To, že si horlivo všímal aj iné „seňority“, mi vôbec nevadilo, perfektne sme sa zabavili a verím, že keby medzi nami nebola rečová bariéra, pokojne by sme si vyšli zas

,,Po ceste domov som pochopila, že v bare nájdete zábavu aj sympatických mužov, no hľadať tam čosi vážnejšie by bola len strata času.”

Láska z baru – nič pre mňa

Po ceste domov som pochopila, že v bare nájdete zábavu aj sympatických mužov, no hľadať tam čosi vážnejšie by bola len strata času. Žijeme v 21. storočí a internetové zoznamky vytláčajú zo života ľudí priamu konverzáciu. Ľudia zabudli komunikovať a miesto toho svoju pozornosť venujú mobilom. Ja zostávam verná komunikácii medzi štyrmi očami. Zoznamovať sa s ľuďmi môžete hocikde, na autobusovej zastávke, vo vlaku, v obchode, skutočne všade. Pokiaľ ste hanblivý, pracujte na sebe. Vyskúšajte osloviť predavačku v obchode, spýtajte sa na to aký má dnes deň. Zoznamovanie je predsa tak jednoduché,  stačí vám k tomu len úsmev a štipka príjemnej nálady.

Autor: Veronika Barboríková