V rámci našej témy online zoznamiek som si vyskúšal, ako funguje jedna z celosvetových zoznamiek Tinder. V tomto článku si môžete prečítať, ako tento sociálny experiment dopadol a či bol pre pre mňa niečím prínosný. Hoci aplikáciu s plamienkom v logu som používal len vyše týždňa, hneď som pochopil, ako funguje a aké sú moje šance.

Tinder je aplikácia, ktorá vás zoznámi s novými ľuďmi, pričom hlavným cieľom je najmä nájsť si partnera. Mnohí túto možnosť na hľadanie milovanej osoby berú vážne, ale časť používateľov ju využíva len na zábavu a prehliadanie si profilov. Nnejde im o budovanie vzťahov. Tinder sa to snažil eliminovať tým, že používatelia musia mať minimálne 18 rokov.

tinder
Používatelia na Tindri podľa veku

Jednoduchá registrácia

Mobilná aplikácia sa dá zadarmo stiahnuť, pričom je k dispozícii aj prémiový balík Tinder Plus za doplatok. Registrácia na túto sociálnu sieť je veľmi jednoduchá. Účet sa dá prepojiť s Facebookom či Instagramom. Na vytvorenie profilu stačia len základné informácie, ktoré môžete upraviť podľa seba. Povinná je však aspoň jedna fotografia. Tiež je potrebné si vybrať nejakú pesničku alebo si s Tindrom prepojiť účet na Spotify. Ďalej si zadáte, či vám má Tinder zobrazovať mužov, ženy alebo obidve pohlavia, vek a vzdialenosť ľudí, a tým vás aplikácia priblíži k cieľovej skupine podľa vašich preferencií. Všetky nastavenia sa dajú kedykoľvek a rýchlo zmeniť.

Mnohí túto možnosť na hľadanie milovanej osoby berú vážne, ale časť používateľov ju využíva len na zábavu a prehliadanie si profilov. Nejde im o budovanie vzťahov.

Princíp nadväzovania kontaktov

Tinder zobrazuje fotografie iných používateľov so základnými informáciami. Pokiaľ je vám niekto sympatický, stačí potiahnuť prstom cez obrazovku doprava. V opačnom prípade potiahnete doľava a dostanete sa tak k iným profilom. Na vyjadrenie záujmu sa môžu použiť aj tlačidlá. Ohodnotení používatelia sa už ďalej nezobrazia. Po odoslaní pozitívnej reakcie zostáva len čakať, či sa váš profil bude páčiť aj druhej strane. V kladnom prípade si môžete vymieňať správy a bližšie sa spoznávať.

Tinder
Po odoslaní pozitívnej reakcie zostáva len čakať, či sa váš profil bude páčiť aj druhej strane. V kladnom prípade si môžete vymieňať správy a bližšie sa spoznávať.

Osobná skúsenosť s Tinderom

Najskôr som si nevedel predstaviť túto aplikáciu vo svojom smartfóne, no okrem všebecných informácií som vám chcel ponúknuť viac, a tak som sa rozhodol  na vlastnej koži vyskúšať, ako to funguje, aj keď moje ambície neboli zvlášť vysoké. Pri zakladaní účtu som sa snažil uviesť čo najmenej informácií, ale Tinder ma prekukol a registráciu mi nepovolil. Sprístupnil som teda skoro všetko, čo požadoval a bol som úspešne registrovaný. Po krátkom návode som pochopil, ako celá aplikácia funguje. Už po pár dňoch som však zistil, že Tinder nie je pre mňa. Tí z vás, ktorí aplikáciu používate, určite viete, prečo. Jednoducho povedané, nie je ľahké tam „uloviť rybu“. Je síce pravda, že dievčat, ktoré som neodmietol, bolo len pár, avšak spätnej väzby som sa nedočkal. Podľa môjho úsudku bol najpravdepodobnejšou príčinou môj vzhľad šestnásťročného adolescenta.

Dúfam, že nie som jediný, ktorému sa niečo podobné stalo. No nezúfam, pretože v Tindri „súdite knihu podľa obalu“, a hoci fotka vie veľa ukázať, nevie prezradiť tú vnútornú krásu, charakter, inteligenciu a to, čo z človeka vyžaruje. Ja verím, že všetko má svoj čas a asi aj tak nie som pripravený sa o ten môj s niekým deliť. Nemyslím si však, že som stratený prípad, len som po tejto skúsenosti zistil, že online zoznamka nie je pre mňa tá správna cesta na hľadanie milovanej osoby a asi ani krátko dospelé dievčatá tam nehľadajú partnera na celý život.

Autor: Juraj Rakučiak