1. miesto – Jemná hrubosť – Agáta Šuranová (2. Bc KOMU)

Jemná hrubosť

Inšpiráciou na odfotenie tejto fotografie mi bola kobylka Kamila. Fotka má symbolizovať zaobchádzanie s koňom, ktorý nesie v papuli zubadlo. V nesprávnych rukách napácha škody, ale pri jemnom zaobchádzaní slúži ako prostriedok dorozumievania, v iných prípadoch zas slúži na nápravu hlavy koňa. Preto sa tu stretáva jemnosť a hrubosť zároveň.

2. miesto – ENERGIA (zápalky) – Ján Halagan (2. Bc AMES)

2. miesto
Energia

Fotka Energia vznikla 4 dni po tom, čo som dostal zrkadlovku. Čo ma inšpirovalo? Od malička som sa venoval foteniu a zaujímal som sa najmä o makro svet. Keď som dostal zrkadlovku, môj sen sa splnil a objavoval som nové funkcie, medzi ktorými je napríklad aj rýchle a ostré zachytenie obrazu. Nastavil som si foťák na 1/4000s, takže fotka bola až moc tmavá, a preto som si ju musel nasvietiť veľkým reflektorom a fotiť. Urobil som asi 100 fotiek, no z toho bolo len 10 použiteľných. Dôkazom je aj kvantum vyhorených zápaliek v pozadí fotky.

3. miesto – BEETLE – Mária Hrnčárová (2. Bc MARK)

Beetle

Táto fotka vznikla náhodne, počas prechádzky v prírode. Všimla som si chrobáka na steble vysokej trávy, nedal sa prehliadnuť, a tak som ho odfotila. Až neskôr som si všimla pekného kontrastu farieb. Táto fotka je jedna z mojich najobľúbenejších, keďže milujem zelenú farbu. Mám zrkadlovku Nikon D40, ktorá sa už hádam ani nepredáva. Má pár rôčkov za sebou, ale fotí stále dobre . Fotené základným objektívom 18-55mm.

4. miesto – Kvapky šťastia – Daniela Skrúcaná (3. Bc MARK)

Kvapky šťastia

Opäť zakročilo počasie, ako zrejme pri väčšine mojich fotografií. No tentokrát ma nevyhnalo von s foťákom slniečko, ale ujo mráz, ktorý si cez noc podmanil všetko, čo mu prišlo pod ruky. Doslova zajal všetko vôkol nás, ale takým sposobom, že sa tieto skvosty prírody nedali len tak bez povšimnutia obísť.

autor: Simona Mičová