Miestnosť bola zaplnená hladnými študentmi
Miestnosť bola zaplnená hladnými študentmi

Popri večeri hralo zúčastneným špeciálne vianočné live vysielanie nášho univerzitného rádia Aetter. Program bol tiež doplnený o vystúpenie tohtoročného finalistu SuperStar, ktorý sa dostal až do super výberu, Zdena Mucinu. Vystúpil spolu so svojím kamarátom a zároveň hudobníkom Martinom Kukanom. Celý večer vládla skvelá rodinná atmosféra a my sa už teraz tešíme na budúcoročnú kapustnicu.

Hudobníci Zdeno Mucina a Martin Kukan
Hudobníci Zdeno Mucina a Martin Kukan
Podávanie kapustnice
Podávanie kapustnice

Pár otázkami sme vyspovedali aj Silviu Tomčalovú, členku Študentskej rady, ktorá je podpredsedníčkou pre Fakultu masmediálnej komunikácie:

Ako členka Študentskej rady si spokojná s tým, ako vaša akcia dopadla?

Kapustnica je jedna z tých akcií, kde vládne rodinná atmosféra a pohoda a preto ju milujem. Viem, že veľa študentov pôjde domov až na Vianoce a preto si môžu vychutnať tú atmosféru o niečo skôr. S dneškom sme spokojní, všetko dopadlo na výbornú. Pozvala som na akciu aj svojho spolužiaka zo strednej školy, ktorý spieval tento rok v SuperStar. No čo bolo pre mňa veľkým sklamaním je správanie niektorých študentov, ktorí nemajú rešpekt ani úctu.

Plánujete aj budúci rok zorganizovať štvrtý ročník Vianočnej kapustnice?

Všetko je „vo hviezdach“, ale Kapustnica Študentskej rady sa stala akousi tradíciou, v ktorej chceme rozhodne pokračovať.

Na aké eventy Študentskej rady sa môžu študenti tešiť v letnom semestri?

Nemôžem teraz hovoriť o eventoch, ktoré budú až o niekoľko mesiacov. No rozhodne toho bude viac ako v tomto zimnom semestri. Pribudnú aj čítačky so spisovateľmi a iné zaujímavé podujatia.

 

Autor + foto: Nikoleta Žišková