Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe

Bryan Cranston – Trumbo

Matt Damon – The Martian

Leonardo DiCaprio – The Revenant – Žeby konečne Leonardo získal svojho vytúženého Oscara? Za stvárnenie lovca Huga Glassa by sa podľa nás mala nominácia premeniť na pozlátenú sošku. Kurz na jeho víťazstvo sa pohybuje okolo 1,14. Pritom nesmieme zabúdať ani na stvárnenie prvého transexuála v podaní Eddieho Radmaynea vo filme Dánske dievča. Súboj Di Capria a Redmaynea bude ako súboj titanov. No víťaz je pre nás Leonardo Di Caprio.

Michael Fassbender – Steve Jobs

Eddie Redmayne – The Danish Girl

leonardo-dicaprio1
Leonardo DiCaprio

Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe

 Cate Blanchett – Carol

Brie Larson – Room – Sošku Oscara za najlepší herecký výkon za rok 2015 by jednoznačne mal putovať do rúk Američanky Brie Larson. Bookmakeri jej šance na víťazstvo ocenili kurzom 1,05. Jej najväčšou súperkou v boji o titul najlepšej herečky je Saoirse Ronan s kurzom 9.

Jennifer Lawrence – Joy

Charlotte Rampling – 45 Years

Saoirse Ronan – Brooklyn

Brie_Larson
Brie Larson

Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe

Christian Bale – The Big Short

Tom Hardy – The Revenant

Mark Ruffalo – Spotlight

Mark Rylance – Bridge of Spies

Sylvester Stallone – Creed – Stallone sa znovu predviedol vo filme Creed ako nestarnúci boxer Rocky Balboa. Za svoj výkon si už odniesol aj Zlatý Glóbus a mnohí experti tipujú práve jeho za víťaza vedľajšej mužskej kategórie. Ak si chcete staviť na jeho víťazstvo tak rátajte s kurzom 1,40.

Sylvester Stallone
Sylvester Stallone

Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe

Jennifer Jason Leigh – The Hateful Eight

Rooney Mara – Carol

Rachel McAdams – Spotlight

Alicia Vikander – The Danish Girl – Alicia vo filme Dánske dievča, stvárnila manželku Eddieho Redmayna a úspešnú maliarku, ktorá verne stála pri svojom transexuálnom manželovi. Jej výkon podľa nás zatieňuje aj výkon Kate Winslet vo filme Steve Jobs. Práve ju tipujeme za víťazku tejto kategórie. S našim názorom súhlasia aj stávkové spoločnosti s kurzom 1,40.

Kate Winslet – Steve Jobs

Alicia Vikander
Alicia Vikander

Najlepšia réžia

Adam Mckay – The Big Short

George Miller – Mad Max: Fury Road

Alejandro G Inarritu – The Revenant – Naša voľba na víťaza nie je veľmi prekvapivá, je to skôr hra na istotu. No kto by si chcel staviť na niekoho iného, ten by asi chcel zarobiť tisíce eur alebo nevidel film The Revenant. Kurz na Inárritua sa pohybuje okolo 1,12.

Lenny Abrahamson – Room

Tom McCarthy – Spotlight

Alejandro Gonzalez Inarritu
Alejandro Gonzalez Inarritu

Najlepší  film

The Big Short – Možno si pomyslíte, že sme si pomýlili víťaza, ale nie. Našim tipom na najlepší film je Stávka na neistotu. Po pozretí všetkých nominových filmov, je práve tento tým, ktorý by mal získať pozlátenú sošku. Stávka na neistotu má v sebe všetko čo by mal mať víťazný film. Narozdiel od The Revenant má aj dopracované charaktery postáv a rozpracovaní dej. Hoci kurzy bookmakerov ho ocenili na rovných 5 a The Revenant na 1,53 so šancou na víťazstvo. Pre nás je však Stávka na neistotu ranou istoty.

Trailer k filmu Big Short

Bridge of Spies

Brooklyn

Mad Max: Fury Road

The Martian

The Revenant

Room      

Spotlight

Autor: Kristína Doktorová

Zdroj. Foto. Wikipedia, IMDb.com