Bulánci majú nový teaser, v ktorom nenájdete žiaden gameplay, len dramatickú scénu stretu dvoch vankúšov. Zvuk pištole s tlmičom spolu s ikonickými „mäkkými“ protagonistami vracia spomienky na detstvo tým, ktorí ju najmä so spolužiakmi na školách hrávali na jednej klávesnici.

Teaser ukazuje 3D prostredie na aké nie sme pri prestrelkách vankúšov zvyknutí. Noví Bulánci dostanú aj tretiu dimenziu. Autori sľubujú nielen nový vizuál ale aj množstvo nových prvkov a vylepšení, viacero herných módov, multiplayer ale aj zábavnú kampaň.

V upútavke si pozorní fanúšikovia hneď všimli, že Bulánci nemajú krv a v komentároch sa na to pýtali. „Na krv sa môžete tešiť v brutal móde, tam si dáme záležať ;)“ odpovedá na otázky Kamila Hurníková, produkčná v štúdiu SleepTeam, ktoré na hre pracuje.

Najočakávanejšou časťou teaser trailerov býva koniec, v ktorom autori odhaľujú dátum vydania. V tomto prípade veľa neprezradili. Posledný snímok videa hovorí „Early Access 2022“. Plnú verziu hry si teda s veľkou pravdepodobnosťou ešte budúci rok nezahráme.

Nový herný obsah

Hra bude obsahovať kampaň pre jedného alebo viac hráčov, ktorí budú môcť vzájomne kooperovať. Okrem kampane bude dostupných viacero módov so známymi ale aj novými levelmi. Na mapách sa bude striedať deň s nocou, a tiež počasie.

Autori okrem nového obsahu pripravujú aj verzie na konzoly, ktoré sú teraz v procese registrácie. Registrácia pre Nintendo je už hotová. Hra už ale nebude zadarmo ako jej dvojrozmerný predchodca. Cena pokračovania by sa mala pohybovať okolo 400 Kč, čo je zhruba 16€. Primeranosť ceny bude možné posúdiť až po vydaní a bude závisieť od množstva obsahu a celkového technického stavu hry.

Podľa informácií od vývojárov sú základné systémy a mechaniky na 90% hotové. Dostupný je už aj editor levelov, animácie tvárí a rigging postavy. Na hre je samozrejme ešte veľa práce, no informovanie fanúšikov a podporovateľov o priebehu vývoja je veľmi dobrým krokom, ktorý fanúšikovia oceňujú. Novinky o hre autori uverejňujú pravidelne, čoho dôkazom je aj nový teaser.

Bulánci na dovolenke pri mori. Zdroj: bulanci.cz/informace-o-vyvoji

Najlepší na českom Startovači

O Bulánkov je veľký záujem už teraz čo dokazuje aj fakt, že sa stali najúspešnejším projektom stránky Startovač.cz. Prostredníctvom českej crowdfundingovej verzie Kickstarteru sa tvorcom podarilo vyzbierať až 7 308 770 Kč (285 000€) čo je 14 krát viac ako pôvodne požadovaných 500 000 Kč.

Tieto peniaze však nebudú použité len na vývoj. Podporovatelia podľa sumy, ktorú prispeli, dostanú merch s motívmi hry. Od reálnych vankúšov s obrázkami charakterov z hry, cez tričká a cínové figúrky, až po kartovú hru alebo tortu s Bulánkami. Tí najväčší prispievatelia budú mať možnosť nadabovať časti do hry a zúčastniť sa na párty s autormi.

Veľa reklamných produktov

SleepTeam sa rozhodol motivovať fanúšikov veľkým množstvom merchu. Vankúše, tričká a deky tiež osobitne predávajú na svojom e-shope. V septembri vydali článok o vývoji, v ktorom informovali na čom práve pracujú a v akom stave je hra. Okrem hry samotnej informovali aj o odmenách pre podporovateľov na Startovači. Autori sa snažia pre čo najvyššiu kvalitu produktov, čo sa samozrejme odrazí aj na tom, kedy sa dostanú k majiteľom.

Zaujímavým faktorom je tiež cena, ktorá sa v prípade cínových figúrok tímu navýšila kvôli nárastu ceny cínu na trhu. Bulánci tiež budú mať zbierku poézie, ktorá pozostáva z básní vytvorených fanúšikmi. Suma, ktorou sa podporovatelia rozhodli prispieť na vznik novej hry, je pre náš región výnimočne vysoká. Veľká časť financií však putuje práve do reklamných produktov.