Študentská kvapka krvi UCM je tradičné podujatie, ktoré sa uskutoční už po šiesty raz. Za tento čas sa podelilo 191 darcov o svoje zdravie s ľuďmi, ktorí ho nemali na rozdávanie. Keďže krvi nie je nikdy dosť a počas kalendárneho roka dochádza niekoľkokrát k akútnemu nedostatku krvných preparátov, snažíme sa povzbudzovať zdravých potenciálnych darcov krvi a viezť ich k pravidelnému darcovstvu. Okrem šírenia osvety okolo darovania krvi spájame naše aktivity aj s príbuznou oblasťou – s darovaním krvotvorných buniek a kostnej drene. Aj vďaka tejto spolupráci sa niekoľko dobrovoľníkov stalo súčasťou Národného registra darcov kostnej drene. Príďte pomôcť ľuďom v núdzi. Organizátori ŠKK UCM Vás srdečne pozývajú na ďalšiu Študentskú kvapku krvi UCM.

Čas a miesto konania:
31. marec 2014 (štvrtok), budova UCM – Námestie Jozefa Herdu 2; Presklená zasadačka rektora; od 8.00 – 10.30 hod.

Základné informácie: Všetky potrebné informácie sú dostupné na www.facebook.com/SKK.UCM

Registrácia záujemcov o darovanie bude prebiehať prostredníctvom registračného formulára: https://docs.google.com/forms/d/1TPOkgLiOcJsGDX8Pqasy2O7p6t4x1jIT5XgQ0h_bXdM/viewform , ten oficiálne spúšťame týždeň pred darovaním. Prostredníctvom neho môžeme vopred odhadnúť účasť darcov a koordinovať ho s NTS Trnava.
Vypĺňanie zdravotných dotazníkov na mieste bude prebiehať od 8.00 do do 10.00 hod. (Predpokladaný príchod výjazdového tímu NTS bude medzi 7.30 a 8.00 hod.).

kvapka-krvi-2013