Netflix ponúka obrovské množstvo seriálov, ktoré možno nie sú až tak známe, no stoja určite za to.

Jimmy Savile: A British Horror Story

Kedy to celé začalo a prečo vlastne? Dlho očakávaná novinka na Netflixe vyšla začiatkom apríla. Viac ako 40 rokov bol Jimmy Savile najväčšou televíznou hviezdou na Britských ostrovoch. Po jeho smrti však vyšlo najavo, že za rolou zabávača sa skrýval pedofil a násilník. Vyšetrovanie neskôr dokonca ukázalo, že Savile mohol sexuálne obťažovať viac ako 400 obetí.

Seriál je rozdelený do dvoch častí a prináša divákom pohľad na človeka, ktorého na ulici spoznal každý, no nik netušil, aký naozaj je.

Unsolved mysteries

Z názvu si možno predstavíte nadprirodzené záhady či posadnutie démonom. Dokumentárny seriál Unsolved mysteries však predstavuje nevysvetliteľné zmiznutia ľudí, prináša rozhovory s pozostalými, svedkami a vyšetrovateľmi.

Približuje divákom príbeh prostredníctvom záberov z televízie, rodinných videí či fotiek. Z mnohých behá mráz po chrbte. Má dve série po šesť častí a každá epizóda obsahuje iný príbeh z iného miesta. Vždy na konci každej časti dokonca Netflix vyzýva ľudí, aby kontaktovali políciu v prípade, ak majú k danej téme viac informácii.

Making a murderer

Pri tomto seriáli sa nejeden z vás bude chytať za hlavu. Netflix prostredníctvom neho približuje ľuďom americký súdny systém a upozorňuje na značné nejasnosti v prípade. Tvorcovia presne vystihli, že akonáhle sa stanete v Amerike obvineným, pravda prestáva existovať. Nech je akákoľvek.

Príbeh Stevena Averyho, ktorý takmer celý život presedel vo väzení za niečo, čo možno ani neurobil, je vskutku dych berúci.

AAron Hernandez – The killer inside

Mal všetko, po čom ľudia túžia. Peniaze, slávu, talent. V troch epizódach približuje Netflix prostredníctvom rozhovorov s priateľmi, hráčmi aj zúčastnenými príbeh hviezdy NFL.

Možno nebol Hernandez až tak známy v Európe, no v USA mal milióny fanúšikov. V prvej časti tak režiséri približujú Aaronov život a v ďalších dvoch sa seriál snaží zistiť, ako sa z hráča, ktorý mal všetko, stal usvedčený vrah.

Tri časti priblížia všetko. Príbeh o americkom futbale, sexualite, marihuane a rodinných vzťahoch.

When they see us

Päť teenagerov je neprávom obvinených z brutálneho útoku v Central Parku a ich život sa mení na nočnú moru. Seriál mal premiéru v máji 2019 a popisoval prípad napadnutia a znásilnenia bežkyne v Central Parku z roku 1989

Ďalší z projektov od Netflixu o rasizme a nepráve páchanom na ľuďoch, ktorí sa nevedia brániť, ktorí sú odsúdení ešte skôr, ako vôbec otvoria ústa.

Toto je ďalší z projektov od Netflixu o arogancii moci, o justičnom či právnom systéme. Nahnevá vás viac ako si dokážete pripustiť. Pocítite ich beznádej, bezradnosť či zúfalstvo akýmkoľvek spôsobom bojovať proti niekomu – proti systému.

Don´t f*ck with cats

Trojdielny seriál je o Luka Magnottovi, kanadskom pornohercovi, ktorý zabil čínskeho študenta Lin Juna. Kusy zavraždeného tela boli doručené poštou dvom politickým stranám a dvom základným školám.

Ešte pred vraždou na seba upútaval pozornosť tvorbou bábkových účtov – na Facebooku a rôznych fórach mal vyše 70 aktívnych účtov, kde vystupoval pod rôznymi pseudonymami ako vlastný fanúšik.

Snímka patrí medzi krimi seriály na Netflixe, kedy sa problém pokúsi vyriešiť komunita. V tomto prípade sa na Facebooku zamerala na jeho hľadanie, keďže vo videách vraždil mačky. Veľkú rolu pri pátraní zohrala práve žena, ktorá na internete vystupuje ako Baudi Moovanová.

The Disappearance of Madeleine McCann

12 rokov po tom, ako len trojročná Madeleine McCannová zmizla zo svojej izby v portugalskom hoteli v meste Praia da Luz, vydal Netflix seriál, kde viac približuje detaily tohto prípadu. Maddie bola malé dievčatko, ktoré išlo s rodinou na dovolenku. Jej rodičia ju nechali spať v izbe spolu s dvomi súrodencami. Oni išli zatiaľ do reštaurácie, z ktorej ale mali deti chodiť kontrolovať.

Matka išla 3. mája 2007 spiace deti skontrolovať a zazdalo sa jej, že v izbe niečo nie je v poriadku. Prišla do izby a našla v nej len dvojičky. Madeleine v nej nebola.

Filmári zohnali ľudí, ktorí boli zapojení do vyšetrovania zmiznutia, dovolenkárov, novinárov a dokonca aj niektorých obvinených. Tí všetci poskytujú svoje svedectvá o tom, čo sa dialo v Praia da Luz. Dodnes sa nenašla, a najhoršie je, že takýchto zmiznutí je oveľa viac.