Je potvrdené, že v Avengeroch sa objaví aj Tom Hiddleston (Loki) a Idris Elba (Heimdall). Tretia fáza by mala byť rozsiahlejšia ako predchádzajúce dve fázy, do roku 2019 uvedú až deväť filmov. Všetko sa začne v roku 2016, kedy má premiéru tretí sólový film Kapitán Amerika a ukončí sa v máji 2019 druhou časťou Avengers: Infinity War. Na filmovom plátne opäť uvidíme boha hromu Thora s jeho diabolským nevlastným bratom Lokim, vrátia sa aj Strážcovia galaxie. Okrem pokračovania filmových kinohitov sa môžeme tešiť aj na nových superhrdinov. Marvel sfilmuje predlohy ako Doctor Strange, Captain Marvel, Black Panther či Inhumans. Vyťahujte diáre a značte si dátumy premiér na päť rokov dopredu! Kto by si nechal ujsť začiatok občianskej vojny superhrdinov alebo návrat Thanosa? Fanúšikovia pripravte sa, Marvel maratón sa práve začína.

Kapitán Amerika: Občianska vojna (Captain America: Civil War)

Kapitán Amerika: Občianska vojna (Captain America: Civil War)

Premiéra: 6. Mája 2016

Dej: „Na koho stranu sa postavíš?“ Proti sebe sa postavia dvaja superhrdinovia, Steve Roger/Captain America a Tony Stark/Iron Man. Obaja však majú rozdielne názory na kontrolovanie superhrdinov a ich aktivít. Okrem týchto dvoch uvidíme aj Black Panthera a objaví sa aj Daniel Bruhl (Rivali), ktorý by mal stvárniť zápornú postavu. Komiksoví fanúšikovia vedia, ako tento súboj skončil, no my ostatní si však musíme počkať na premiéru.

 

Doctor Strange

Doctor Strange

Premiéra: 4. novembra 2016

Dej: Dej sa točí okolo bývalého neurochirurga, ktorý chráni Zem a jeho obyvateľov pred hrozbami z vesmíru. Marvel rokuje s Benedictom Crumberbatchom, ktorý by mal stvárniť Stranga. Nie je vylúčené, že by sa mal objaviť aj v tretích Avengers.

 

Strážcovia galaxie 2 (Guardians of the Galaxy 2)

Strážcovia galaxie 2 (Guardians of the Galaxy 2)

Premiéra: 5. Mája 2017

Dej: Príbeh ani záporný hrdina zatiaľ nie je známy.

 

Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

Premiéra: 28. júl 2017

Dej: Po udalostiach v Temnom svete všetci čakajú odpovede na viacero otázok. Tvorcovia vraj sympatizujú s nórskou mytológiou, kde Ragnarok znamená koniec bohov a všetkého.

 

Black Panther

Black Panther

Premiéra: 3. november 2017

Dej: Podľa slov Feiga to bude rodinná dráma o izolovanom africkom štáte Wakanda, ktorý musí jej kráľ, vedec a supervojak v jednej osobe T’Challa/Black Panther ochrániť pred vonkajším svetom.

 

Captain Marvel

Captain Marvel

Premiéra: 6. júla 2018

Dej: Príbeh o tajnej agentke a pilotke Carol Danvers, ktorá sa infikuje mimozemskými génmi a stane sa dôležitou superhrdinkou.

 

Inhumans

Inhumans

Premiéra: 2. November  2017

Dej: Zoznámime sa s novým druhom ľudí a hrdinov, ktorí boli vyšľachtení mimozemšťanmi pomocou plynu, ktorý odomkol v ich telách uzavreté gény. Vďaka tomu sa z nich stali superhrdinovia.

 

Avengers: Infinity War Part I., II.

Avengers: Infinity War Part I., II.

Premiéra: 5. Mája 2017

Dej: Jediné, čo je isté o týchto Avengers, je záporný hrdina. Tým bude titán Thanos. Nič bližšie sa zatiaľ nevie. Kto vie, či „starý“ Avengers budú na Zemi, či budú vôbec žiť a ak budú žiť, otázne je, či sa znovu spoja. No môže sa stať, že Iron Mana, Hulka, Groota, Black Panthera a Doctora Strange uvidíme v jednom filme.