pkn 32 banner

Podujatie sa koná v rámci konferencie Kultúra a mesto: Sila príťažlivosti a je otvorené aj pre verejnosť. Vstupenky v predpredaji možno zakúpiť za 5 eur, spolu so vstupom na konferenciu za zvýhodnených 21 eur. Na mieste konania budú k dispozícii lístky za 7 eur.


HOSTIA:

A38 – Artemovsk story /HU

BAM – Brněnský architektonický manuál /CZ

Július Barczi – Múzeum Betliar

Čierne diery

Peter Lényi – Design handbook for cultural centers

Divadelné ocenenia sezóny DOSKY

easterndaze

Kino Úsmev

KU.BA

Jiří Honzírek – Okružní jízda /CZ

Marcin Poprawski /PL

WRO Art Center /PL


A38 – Artemovsk story /HU Nezávislé kultúrne centrum sídliace priamo na Dunaji – v bývalej nákladnej lodi.

BAM – Brněnský architektonický manuál /CZ Interaktívny sprievodca architektúrou mesta z rokov 1918 – 1945.

Július Barczi – Múzeum Betliar Pod vedením historika a teoretika umenia Júliusa Barcziho múzeum po desaťročiach pasívnej existencie vystupuje z tieňa fádnych múzejných stereotypov.

Čierne diery Nadšenci pre priemyselnú architektúru a zabudnuté miesta mapujú spustnuté pamiatky a objekty Slovenska.

Peter Lényi – Design handbook for cultural centers Architekt Peter Lényi navštívil 25 európskych kultúrnych centier a 123 dizajnových príbehov a nápadov zachytil vo výslednej publikácii.

Divadelné ocenenia sezóny DOSKY Najdrevenejšia divadelná cena, ktorá sa už 20 rokov odovzdáva divadelníkom a divadlám za najlepšie výkony a inscenácie sezóny.

easterndaze Portál mapujúci nezávislú hudobnú a umeleckú tvorbu Východnej Európy.

Kino Úsmev OZ Cinefil premieňa bývalé kino Úsmev v Košiciach na prvé slovenské centrum audiovizuálnej kultúry.

KU.BA Platforma KU.BA, spája zdola vznikajúce bratislavské kultúrne subjekty s cieľom zlepšenia podmienok pre rozvoj kultúry v hlavnom meste.

Jiří Honzírek – Okružní jízda /CZ Jiří založil divadlo Feste, ktoré sa zameriava na spoločenské a politické témy. Často ich prenáša do verejného priestoru, ako v inscenácii Okružní jízda na Hlavním nádraží v Brne.

WRO Art Center /PL Centrum prepája súčasné umenie a nové, rozvíjajúce sa technológie. Od roku 1989 aj počas bienále, ktoré ako prvé prinieslo do Poľska interaktívne inštalácie, či využitie QR kódov na prezentáciu programu.

Marcin Poprawski /PL Viceprezident ENCATC, európskej siete pre riadenie v oblasti kultúry, kultúrnych politík a vedeckých inštitúcií. Okrem iného skúma kultúrne politiky, vedenie v oblasti kultúry a súkromného podnikania, rozvoj miest postavený na kultúre.


PechaKucha Night Bratislava Vol. 32

Utorok 8. 12. 2015,  20:20, a4 – priestor súčasnej kultúry, Karpatská 2

Lístky: 5 EUR predpredaj v TUTO (Stará Tržnica), Archbooks (Námestie slobody 19), a a4 –priestor súčasnej kultúry (Karpatská 2) / 7 EUR na mieste/ Spolu s konferenciou Kultúra a mesto: Sila príťažlivosti 21 EUR

FB event: www.facebook.com/events/1204960136186091

FB page: www.facebook.com/PechaKuchaBA

Web: www.pechakucha.sk

Web konferencie: www.kulturaamesto.sk


Čím je PechaKucha Night výnimočná? Každý účinkujúci má na svoju prezentáciu k dispozícii presný čas 6 minút a 40 sekúnd. Je to čas, počas ktorého komentuje 20 obrázkov – svojich projektov, pričom každý z nich zostáva na projekčnom plátne presne 20 sekúnd, a ani o sekundu viac! Vďaka tomu prezentujúci aktér rozpráva v tempe, pútavo a vecne.


zdroj: TS