V priebehu posledných mesiacov po celom svete vzniká množstvo organizácií, ktoré sa snažia uľahčiť aktuálnu situáciu rôznym skupinám ľuďom. Takto vznikla aj charitatívna organizácia Pošli dobro, ktorá sa zamerala práve na pomoc seniorom v domovoch dôchodcov.

Pošli dobro je mladý dobročinný spolok, ktorý vznikol len nedávno ako reakcia na pandémiu, ktorá v našej spoločnosti ešte stále vládne. Túto organizáciu tvorí skupina ľudí, medzi ktorými sa dajú nájsť školáci, študenti, ale aj dospelí ľudia.

Prvoradým cieľom spolku Pošli dobro je pomoc seniorom z domovov dôchodcov po celom Slovensku. Tá spočíva v písaní a posielaní listov dôchodcom z domovov sociálnych služieb. Dobrovoľníci sa vo svojich listoch zvyknú predstaviť, porozprávať o svojich životoch, podať peknú myšlienku, povzbudiť a popriať zdravie a vytrvalosť svojmu adresátovi. Čo je však najdôležitejšie, pripomínajú im, že aj keď ich nie je možné za aktuálnych vládnych nariadení navštevovať, ani oni a ani ich blízki na nich nezabúdajú. Dobrovoľníci k listom prikladajú aj malé darčeky, či už to sú kresby od tých najmladších alebo iné drobnosti, ktoré podčiarkujú dobrú myšlienku. Listy do domovov následne doručuje poštár z organizácie.

Vďaka šíreniu dobrej myšlienky organizácie je už možné tešiť dôchodcov z domovov po celom Slovensku. Zdroj: intagram.com/posli_dobro

Aktivita dobrovoľníkov vyvoláva naozaj veľmi dobré ohlasy – riaditelia domovov sociálnych služieb v mene svojich klientov ďakujú a občas sa aj do organizácie vrátia listy s odpoveďami a darmi od dôchodcov. To je pre tento spolok najväčším dôkazom, že ich aktivita má cenu.

Zapojiť sa môže každý

Charitatívna iniciatíva sa neustále rozrastá. I keď organizácia začínala len na malom území, v súčasnosti dokáže pokryť celé Slovensko. Momentálne má už cez 150 členov, no noví dobrovoľníci sú medzi nimi stále vítaní. Organizácia je aktívna na viacerých sociálnych platformách, kde informácie o svojich aktivitách neustále aktualizujú. Práve cez ne je spolok možné kontaktovať a to prostredníctvom Facebooku, Instagramu alebo aj cez mail poslidobro2020(at)gmail.com.