Už pred akciou sa skloňoval najmä počet študentov prítomných na akcii. Do predaja išlo 2000 lístkov (!)a tak bolo jasné, že Športová hala dostane zabrať.

Na organizácii sa podieľali viacerí študenti trnavských vysokých škôl, každý z nich na inej časti eventu. Keďže išlo o obrovskú akciu, prípravy započali už pred rokom.

spolocna-beania-15-11-2016-jakub-kovalik-17

 

Moderátorsku taktovku malo znovu pevne v rukách duo Slávka Gracová – Andrej Brník. Ľudia sa nenormálne bavili až do záverečnej, atmosféra bola skvelá. Pri takom obrovskom počte ludi sa veľmi ťažko docieli hladký priebeh, ale o problémoch pri vstupe som ja len počula,“ prezradila Slávka jej pohľad na akciu a dodala: „Čo ma mrzí je fakt, že veľa mladých ľudí prišlo na akciu riadne pod parou a svojim správaním znepríjemňovali Beániu ostatným už pred deviatou. S tým sa ale nič robit nedá. Preto želám organizátorom  pevné nervy a chuť robit ďalšie akcie, robia to pre nás“.

Po spomínamých príhovoroch sa k slovu dostala aj hudba.

spolocna-beania-15-11-2016-jakub-kovalik-31 spolocna-beania-15-11-2016-jakub-kovalik-40

Tak, ako minulý rok, aj teraz sa na akcii objavili mladí páni z kapely Gipsy Čáve. Po ich vystúpení sa po menšej odmlke dostali Horkýže Slíže, hlavný ťahák večera. Nitrianska kapela sa predviedla svojimi najväčšími hitmi, medzi ktorými nechýbali Vlak, Mám v p… na lehátku či Silný refrén. Vizuálnu (ale aj akustickú) stránku ich vystúpenia dopĺňali rôzne nechutnosti, na ktoré si už skalní fanúšikovia Slížov dávno zvykli.

spolocna-beania-15-11-2016-jakub-kovalik-8Zvyšok noci patril DJ-om, konkrétne dvojice Emtydee a Madet.

Spornou časťou večera sa stalo čakanie na vstup. Objavilo sa v rozhorčených komentároch na Facebooku. K problému sa vyjadril moderátor a jeden z organizátorov, Andrej Brník: V oblasti ako sú eventy, sa vždy nájde priestor na zlepšovanie. Určite jedna z vecí, ktorú budeme musieť premyslieť je koordináciu davu ľudí, aby nevznikali dlhé rady na vstupe. Ostatné veci boli zvládnuté na výbornú. Nikomu sa, našťastie, počas večera nič nestalo, za čo ďakujeme aj našim bezpečnostným a záchranným zložkám, ktoré dohliadali na bezpečný chod akcie. Náš cieľ sme splnili, takže s celkovým výsledkom som veľmi spokojný“.

spolocna-beania-15-11-2016-jakub-kovalik-63

 

Mirka: Páčil sa mi program, hlavne Horkýže, keďže je to moja obľúbená skupina. Oceňujem výber miesta, pretože sa do haly zmestilo veľa študentov a dalo sa v pohode tancovať, bez toho, aby sa ľudia museli tlačiť. A až na ten úvod to bola vydarená akcia. Tlačenica pri vstupe spôsobila, že ja ako budúca doktorka som si zažila, ako sa cítia pacienti, ktorí prídu s tým, že sa im ťažko dýcha (smiech).

Gabika: Prvá beánia, na ktorej som bola, mala skvelú atmosféru, Horkýže Slíže boli super a vlastne všetko bolo okej, až na nešťastne vyriešený vstup do haly.

Martina: Pôvodne som sem dnes ani nechcela prísť, nakoniec som prišla a dobre som sa zabavila. Nahnevalo ma však niekoľko vecí: vpúšťanie ľudí dovnútra, problémy so šatňou a málo čašníčok za barom. Toto bola moja posledná beánka a napriek nedostatkom môžem povedať, že to bolo fajn.

spolocna-beania-15-11-2016-jakub-kovalik-143

Foto: Jakub Kovalík