Pani dekanka bude súčasťou poroty
Porota Fashion Delight- Chantal Cocherová
Porota Fashion Delight- Zlatica Hujbertová

Už 10. mája sa môžete tešiť na ďalší ročník Fashion Delight, módnu prehliadku, ktorá kombinuje tanec a módu. V nákupnom centre City Aréna si pre vás študenti FMK pripravili neopakovateľný zážitok.

 

Fashion Delight nie je žiadnou novinkou, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. O jej vzniku hovorí hlavná organizátorka Silvia Chlumecká: „Fashion Delight tu bol tri roky predtým, ako som ho začala organizovať ja. Išlo o bežné prehliadky a prezentovali sa predovšetkým mladí návrhári. Ku mne prišiel návrh, či by som to chcela prebrať, pretože predchádzajúce organizátorky už boli staršie a nemali na to čas. Súhlasila som, ale keďže sa mi nepáčia jednoduché prehliadky, kde sa modelky iba prechádzajú po móle, predstavovala som si to trochu inak.” Tak vznikol jedinečný koncept a netradičné spojenie módy a tanca. Ďalej Silvia dodáva: „Skôr to bude šou ako tanečná prehliadka. Čo sa týka tanca, budeme sa snažiť ukázať skoro všetky tanečné štýly a veľa druhov oblečenia. Rôzne značky, športové oblečenie, šaty, dokonca sa objaví aj jedna jazdecká kolekcia.” Koncept sa oproti minulému ročníku zmenil aj z pohľadu prezentujúcich návrhárov: „Oproti minulému ročníku sme pozvali aj väčšie mená, napríklad z Bratislavských módnych dní. Slávnych návrhárov, ktorí nás na moje prekvapenie podporili a zúčastnia sa tejto akcie, aj keď je zadarmo. A aby to neboli druhé Bratislavské módne dni, tak dávame priestor aj mladých talentom prostredníctvom ceny Fashion bloger, ktorá bude súčasťou prehliadky.”

 

Mnohí si určite ešte spomínate na zber oblečenia od študentov UCM na chodbách univerzity. „Z tohto zberu vzišli piati blogeri, ktorí si vzali jednotlivé kusy oblečenia a budú vytvárať outfity, z čoho vznikne kolekcia noseného oblečenia. Každý takýmto spôsobom odprezentuje svoj štýl, svoju módu. Bude tam porota, ktorá tieto modely zhodnotí a jeden vyhrá cenu fashion blogera. A keďže sme vyzbierali fakt množstvo oblečenia, zvyšok pôjde do krízového centra v Trnave, takže akcia má aj charitatívny charakter,” dodáva Silvia.

 

Autor: Michal Haviar

Foto: FD