V najbližšom období ponúkne online svet rôzne webináre na tému médiá a marketing. Môžeme sa zdokonaliť v používaní sociálnych sietí, naučíme sa robiť dobrý marketing pre firmu a dozvieme ako napísať prácu do školy bez najmenších problémov.

Online vzdelávanie a webináre sú v dnešnej dobe korona krízy populárnou možnosťou, ako sa naučiť niečo viac a využiť tak efektívne voľný čas, ktorý nám pandémia dopriala. Ide o mimoriadne praktickú formu vzdelania, keďže za ním nemusíme cestovať mimo pohodlia našich domovov. Obzvlášť vo svete médií a marketingu, ktoré z veľkej časti fungujú už online, je dôležité prispôsobiť sa momentálnej situácii a využiť ponúknuté príležitosti.

Preto sme si pre vás pripravili TOP 7 webinárov z oblastí médií a marketingu, ktoré môžete absolvovať už v priebehu najbližších dní. Každý z nás si medzi nimi určite nájde niečo, čo ho zaujme.

1. Ako na seminárnu, bakalársku, diplomovú prácu

webináre médiá a marketing
Každý z nás má občas problém s písaním prác. Zdroj: Facebook – Podujatia

Na tejto prednáške sa dozvieme veľa zaujímavých a potrebných informácií pre študentov hlavne vysokých škôl. Podrobne nám vysvetlia ako správne napísať prácu do školy. Či už ide o seminárku, bakalárku alebo diplomovku. Prednášku pre nás pripravila Študentská rada Trnavskej univerzity a koná sa na ich YouTube kanáli.

Rozoberať sa bude čo má byť obsahom danej práce, ako správne citovať a parafrázovať a kde čerpať dobrú literatúru a zdroje k práci. Ďalej zistíme niečo o forme a úprave práce, ale aj o štylistickej úprave vo worde. Nakoniec nám vysvetlia správne spôsoby odprezentovania práce pri obhajobe a v neposlednom rade sa dozvieme ako to je s plagiátorstvom (od 1.1.2021 platí nový zákon, na základe ktorého sa bude môcť odobrať titul).

Dátum: 2. december 2020
Čas začiatku: 18.00 hod.

2. Ako sa stať lepším fotografom

webináre médiá a marketing
Skvelé fotky sú cieľ, ktorý nie každý človek dosiahne. Zdroj: Facebook – Podujatia

Fotiť vie každý! Tu nás ale naučia ako fotiť lepšie ako ostatní. Nezáleží či máme doma zrkadlovku, kompaktný foťák alebo mobil. So všetkým sa dá fotiť lepšie. Na praktických príkladoch nám ukážu, ako našim fotkám dodať vyššiu úroveň na základe osvedčených postupov. Z kurzu by sme mali odísť ako skúsenejší fotografi a s novými inšpiráciami na ďalšie fotenie.

Aký foťák aktuálne potrebuješ? Ako sa odlíšiť od amatérskych fotografov? Ako posunúť svoje bežné fotky o úroveň vyššie? Ako správne pracovať so svetlom? To je len časť toho, čo sa dozvieme a naučíme na tomto online kurze. Naším praktickým lektorom bude fotograf Marek Paták.

Dátum: 2. december 2020
Čas začiatku: 18.00 hod.

3. Budovanie značky v online svete (Marketingové digiTALKy)

webináre médiá a marketing
Vybudovať značku je ťažké samo o sebe. V online svete možno ešte viac. Zdroj: Facebook – Podujatia

Chceme si vybudovať značku, ktorú si zákazníci zamilujú? Zistiť čo funguje pre značku v dnešnom preplnenom online svete je niekedy naozaj ťažké. Je s tým spojených veľa otázok a rozhodnutí. Musíme napríklad nasledovať všetky trendy, alebo je lepšie byť sám sebou? Alebo či a ako môže budovanie značky ovplyvniť správanie zákazníkov a zvýšiť predaj?

Na všetko nám odpovie špeciálny hosť Michal Pastier, ktorý povedie tento online kurz . Michal patrí medzi najrešpektovanejších kreatívcov a inovátorov v marketingu v strednej Európe. Je aj spolumajiteľom a kreatívnym riaditeľom agentúr Zaraguza a naming agentúry Big Name Theory.

Dátum: 2. december 2020
Čas začiatku: 20.00 hod.

4. Facebook a Instagram kampane

webináre médiá a marketing
Pri kampaniach na sociálnych sieťach je dôležité, aby sme to robili správnym spôsobom. Zdroj: Facebook – Podujatia

Pokiaľ sme doteraz len boostovali príspevky na Facebooku alebo Instagrame, vyhadzovali sme peniaze von oknom. Reklamné kampane sa totiž netvoria z našich príspevkov na Facebooku alebo Instagrame, vytvárajú sa v Ads Managerovi a od príspevkov majú poriadne ďaleko. Ak chceme vedieť robiť kampane správne, tu sa to naučíme.

Môžeme sa zúčastniť celodenného praktického školenia, na ktorom si založíme Business Manager vo svojom vlastnom účte. Prepojíme si s ním všetky svoje Facebookové a Instagramové biznis účty. A nakoniec si vytvoríme reklamný účet a vyskúšame všetky možné typy reklám. Postará sa o nás RNDr. Michaela Gallee, spoluzakladateľka WooAcademy, ktorá spravuje kampane pre veľké módne značky, automobilový priemysel či pre slovenské média.

Dátum: 9. december 2020
Čas začiatku: 09.00 hod.

5. Zvýšte čítanosť vašich článkov

webináre
Veľa z nás by chcelo mať väčšiu čítanosť článkov. Zdroj: Facebook – Podujatia

Ak predávame na internete, musíme zákazníkom ponúknuť aj niečo viac ako len zoznam výrobkov. Ak chceme aby, články alebo blogy podporili predaj, musia byť aj kvalitne a umne napísané. Všetky podstatné informácie nám prezradí JUDr. Ing. Simona Kubán, PhD., ktorá podniká v oblasti digitálneho marketingu. Je spolumajiteľkou digitálnej agentúry SCR interactive, ktorá je zakladajúci člen ADMA.

Čo sa teda naučíme? Napríklad ako zaujať čitateľa, ako dať čitateľovi skutočne neodmietnuteľnú ponuku, či ako zvýšiť predaj vašich produktov cez články. Workshop nám pomôže identifikovať najčastejšie chyby pri tvorbe obsahu a ukážu nám aj rôzne prípadové štúdie a ukážky z praxe.

Dátum: 10. decembra 2020
Čas začiatku: 09.00 hod.

6. Adobe Lightroom workshop

webináre
Post úprava fotiek nie je v dnešnej dobe ničím výnimočným. Zdroj: Facebook – Podujatia

Každý z nás už v živote odfotil veľa fotiek. Väčšina ľudí si ale kladie otázky, kde robia chybu, že ich fotky nevyzerajú tak dobre. Napríklad prečo nie sú naše fotky „také pekné” ako od profesionálnych fotografov. Prečo nie je obloha na tvojich fotkách modrá, ale je sivá alebo biela? Prečo majú iní fotografii na fotkách pekné rozostrené pozadie a ja mám všetko ostré a nudné?

Musíme dodať fotkám pekné farby a zároveň neprestreliť ich sýtosť. Na našich bežných fotkách chceme vidieť umeleckú hodnotu a dramatický dojem. Ako však na to? Na toto všetko slúži post-processing fotografií cez softvér, konkrétne populárny Adobe Lightroom. Predsa kvalitná a efektívna úprava fotografií je nevyhnutná pre každého ambiciózneho a cieľavedomého fotografa.

Dátum: 12. december 2020
Čas začiatku: 09.00 hod.

7. SEO pre WordPress

webináre
SEO je kľúčom k vyhľadaniu našich článkov na Googli. Zdroj: Facebook – Podujatia

SEO je súbor techník na zvýšenie organickej návštevnosti webu. Ak na webe nastavujeme SEO len vložením kľúčového slova do kolónky keywords, robíme obrovskú chybu a nemá to čo dočinenia so SEO. Na tomto praktickom workshope si nastavíme SEO na WordPresse krok po kroku. Tento online kurz nás naučí nestrácať čas so SEO poverami, ktoré nás dostanú iba na Google black list.

Je dôležité, aby sme využili každé euro, ktoré zaplatíme, získali kvalitné SEO na weboch a neplýtvali zbytočne našimi peniazmi. Do tajomstiev SEO nás uvedie Mgr. Milan Fraňo PhD., Account & Sales Director v Google Partner digitálnej agentúre a Google Fotograf. Naučí nás best practices pre Google SEO rovno z kuchyne Google.

Dátum: 17. december 2020
Čas začiatku: 09.00 hod.