Denne nakupujeme obrovské množstvo produktov v plastových obaloch. Keď sa minú, obaly automaticky vyhodíme do koša. V trnavskej eko drogérii si však načapujete kozmetiku, mydlá, pracie gély, ale aj prostriedky pre domácnosť, vyrobené na rastlinnej báze. Drogéria Ecoterra sa snaží obmedziť používanie plastov, a tak chrániť prírodu, pretože aj malou zmenou sa dajú dosiahnuť veľké výsledky.

Ako to funguje?

Nákup prebieha podobne ako pri iných čapovaných produktoch. Zákazník si prinesie vlastnú nádobu, alebo mu ju predajňa daruje, predajca mu nádobu odváži, načapuje do nej množstvo požadovaného produktu a opätovne postaví na váhu. Zákazník tak platí iba za samotný produkt a nie za obal. Ekologická drogéria takto šetrí nielen životné prostredie, ale aj peňaženky spotrebiteľov.

Je úsporné, keď si zákazníci kupujú produkt v pôvodnom obale a potom si do tej istej nádoby chodia produkt opakovane čapovať.

Produkty Biolu a Ecobolle

Všetky produkty sú vyrábané čisto na prírodnej báze a organizmu neškodia. Prešli dermatologickými testami a sú vhodné pre všetky typy pokožky, dokonca aj pre alergikov. Produkty sú certifikované, nezávadné a neobsahujú žiadne ťažké kovy. V predajni si môžete vybrať zo širokej škály artiklov, predovšetkým od dvoch talianskych výrobcov. Biolu vyrába stopercentné bio produkty a tie od Ecobolle sú minimálne na deväťdesiat percent biodegradovateľné, keďže sú vyrábané na báze esenciálnych olejov ako všetky čisto prírodné produkty. Tovar si môžete načapovať alebo kúpiť aj v originálnom balení. Je úsporné, keď si zákazníci kupujú produkt v pôvodnom obale a potom si do tej istej nádoby chodia produkt opakovane čapovať. K značke Biolu sa radí aj produktová rada Biopuro, ktorá zahŕňa balené produkty pre domácnosť. Obal je vyrobený zo špeciálnych plastov z cukrovej trstiny a je kompostovateľný, takže neničí životné prostredie. Pri správnych podmienkach sa bio obaly začnú rozkladať do šesťdesiatich dní.

5 druhov produktov

V predajni Ecoterra je široký výber komodít, predovšetkým je to bio kozmetika, pracie gély a aviváže, ale taktiež mydlá na ruky s neutrálnym pH. Prevádzka ďalej ponúka aj prostriedky na umývanie riadu. Môžete si kúpiť gély do umývačky alebo tovar na ručné umývanie. Majú vysoký odmasťovací účinok, dezinfikujú a samozrejme sú dermatologicky testované. Ponuku rozširujú prostriedky pre domácnosť, ako čističe podláh, čističe na okná a všetky tvrdé povrchy. Všetky produkty sa vyrábajú s dôrazom na životné prostredie.

Ecoterra sa snaží obmedziť používanie plastov, a tak chrániť prírodu.

Rozvoz v Trnave

Špeciálnou službou predajne Ecoterra je rozvoz tovaru. Týka sa to predovšetkým zákazníkov, ktorí už predajňu navštívili a majú svoje obľúbené výrobky. Keď sa minú, stačí zavolať a Ecoterra si príde po prázdne nádoby, znova do nich načapuje výrobky a doručí ich naspäť. Rozvoz je možný bez ohľadu na množstvo objednaného tovaru a je bezplatný.

Ekologická drogéria šetrí nielen životné prostredie, ale aj peňaženky spotrebiteľov.

Obmedzením používania plastov pomáhame nielen prírode, ale v konečnom dôsledku aj sami sebe. Za znečisťovaním našej planéty stojí človek. Je načase si to uvedomiť a bojovať proti tomu. Chráňme si životné prostredie a príroda sa nám tiež odvďačí. Veď nechceme, aby sa ďalšie generácie narodili do prostredia topiaceho sa v odpade.

 

Autor: Veronika Szabová
Zdroj: Ecoterra Trnava, ecoterra.sk
Foto: ecoterra.sk, facebook.com/ecoterratrnava/