Eliška Balzerová
Eliška Balzerová

V sobotu popoludní sa v blízkosti hotela Thermal uskutočnila charitatívna akcia s názvom Pomáhaj pohybom. Filmové hviezdy i bežní diváci tak spojili príjemné s užitočným –  otestovali svoju kondíciu a zároveň prispeli k dobrej veci. Špeciálne upravené rotopedy totiž podľa šikovnosti pripisovali „vyšliapané“ peniaze na konto nadácie ČEZ. Spolu sa vyzbieralo viac ako pol milióna českých korún. Tie poputujú do dvoch organizácií: 259 504 Kč dostane Aliancia žien s rakovinou prsníkov, 241 100 Kč zasa Nadácia policajtov a hasičov.

Karel Roden
Karel Roden

Celú akciu moderoval obľúbený herec a spevák Jiří Macháček. Do súťaženia sa zapojili osobnosti ako kapela Lucie, Karel Roden, Iva Pazderková, Jiří Dvořák či Hana Vágnerová či Eliška Balzerová.

Moderátor Jiří Macháček
Moderátor Jiří Macháček

Finále tejto dobročinnej udalosti sa nieslo v znamení súboja dvoch významných pánov – prezidenta karlovarského festivalu Jiřího Bartošku a generálneho riaditeľa ČEZ Daniela Beneša.

Generálny riaditeľ ČEZ Daniel Beneš a prezident KVIFF Jiří Bartoška
Generálny riaditeľ ČEZ Daniel Beneš a prezident KVIFF Jiří Bartoška

Naša madžentová kolegyňa Katka Kanisová sa zapojila tiež a peniažky vypotila pre Nadáciu policajtov a hasičov. Tá podporuje deti policajtov a hasičov, ktorí zomreli pri výkone svojho povolania.

Katka svojím výkonom prispela na dobrú vec
Katka svojím výkonom prispela na dobrú vec

Eliška Balzerová: Po červenom koberci šla za Chudíka

Eliška Balzerová: "V duchu som si sľúbila, že až vstúpim na červený koberec, budem na neho myslieť."
Eliška Balzerová: „V duchu som si sľúbila, že až vstúpim na červený koberec, budem na neho myslieť.“

Populárna česká herečka Eliška Balzerová známa z filmov Černá karta či Ženy v pokušení sa filmového festivalu zúčastňuje pravidelne. Pochádza z filmárskej rodiny, jej manžel sa celý život venuje filmovej produkcii, ona sama je herečkou. Navyše je spolužiačkou Jiřího Bartošku a tak tento festival považuje za skvelú príležitosť stretnúť sa s dobrými známymi. Z pohľadu dlhoročného účastníka zároveň ocenila, že sa festival priblížil mladšej generácii. „Myslím, že bolo obrovské gesto, keď Jirka Bartoška otvoril festival študákom a mladým ľuďom. Mladšia generácia má o to záujem a my starší to už môžeme len s radosťou sledovať.“ Tento rok bol však vstup na červený koberec o niečo ťažší – kráčala po ňom za zosnulého herca Ladislava Chudíka. „Prisľúbila som svoju účasť tu a s pohrebom to nešlo skĺbiť. V duchu som si sľúbila, že až vstúpim na červený koberec, budem na neho myslieť, pretože obaja sme na staré kolená dostali Českého leva. Takže som tam šla i za neho. „

Autor: Dominika Cifrová

Foto: Katarína Kanisová, autor