Plná zostava lyžiarskeho záťahu

Super víkend za nami. Konkrétne štyri dni a tri noci. Lyžiarsky záťah FMK sme tento rok strávili v stredisku Skalka aréna pri Kremnici, teda kúsok od minuloročných Králikov. Hlavnou témou bol Hawaii. Vo februári sme sa ovešali vencami, dali sme si sukničky či veci s kvetmi. 38 ľudí – tak akurát, aby si si zapamätal tváre tých, ktorých si predtým nevidel.

Pri klasickom fúriku ste museli odniesť na chrbte aj poldecák

Šťastie nám trochu neprialo. Báli sme sa, že počas tejto smiešnej zimy nebude v našom dátume ani sneh. Sneh bol, no aj tak sme museli lyžovať v susedných Krahuliach. Nefungovala lanovka a pokazenú súčiastku mali dodať v piatok, ale motorček to vzdal a neprišiel. Nuž, mali sme smolu.  Po rýchlej dohode sme vyrazili na vedľajší svah a teda si aj zalyžovali. Na lyžiarskom záťahu však nie je dôležitá iba lyžovačka. Najlepšie boli večery. Prvý deň nás náhodne rozdelili do tímov. Každý si musel vyrobiť vlastnú vlajku, slogan a svoj tím odprezentovať. Na svoje si prišli súťaživí. Napríklad, taký stoličkový tanec, ktorý sme si vyžiadali, bol paráda. Jedenie jogurtov či keksíkov na rýchlosť si môžete začať trénovať už teraz. Veď čo ak o rok pôjdete papať aj vy? Zábavné bolo pozerať aj na inováciu klasického „fúrika“. Aby si sa dostal do cieľa, nesmel si vyliať poldecák položený na svojom chrbte. Hlavné ceny boli najmä tekutého charakteru. Na súťaže o rok sa teším už teraz. Posledný večer sme sa dozvedeli, komu sa darilo najviac. Víťazom sa stal tím s názvom „Aloha motors“ (pre vysvetlenie – čau motor z lanovky, ktorý neprišiel), druhé skončili „Havajské esá“ a na treťom mieste skončil tím „Kakauko“.

Víťazný tím Aloha Motors          Víťaz súťaže v jedení jogurtu na rýchlosť          Zábava bola rovnako dôležitá ako lyžovanie

Na Skalke sme mohli byť vďaka Kabinetu eventov. Ďakujeme Juli, Braňovi, Nike a Katke, že to s nami vydržali. Lyžiarsky záťah FMK však nie je iba pre nás „efemkáčov“. Zabaviť sa spolu s nami môžu aj absolventi či študenti iných škôl. Dokonca môžete zobrať aj kamoša, ktorý neštuduje vôbec. Ak si ešte nestál na lyžiach ani na snowboarde, nehanbi sa a pokojne sa to príď naučiť na náš lyžiarsky. Aj teraz sa našli takí odvážlivci. Tak aloha o rok.

Autor: Diana Veizerová

Foto: Juli Odziomková