Ak si aktívny a šikovný študent, nezmeškaj registráciu v rámci štipendijného programu Nádvorie Kampus. Program ti dá možnosť zrealizovať projekty, ktoré nosíš v hlave už dlhšie. Zároveň vyriešiš večný problém ubytovania, s ktorým študenti v Trnave bojujú. Všetko úplne zadarmo. Zaregistruj sa do 15. mája.

Projekt Nádvorie Kampus ponúka šiestim študentom nielen strechu nad hlavou, ale aj mentoring, workshopy a mnoho iných výhod. Foto: Nádvorie Kampus

Program Nádvorie Kampus je určený šiestim mladým ľuďom z celého Slovenska, ktorí študujú v Trnave. Základným predpokladom na získanie ubytovania v akademickom roku 2019/2020 je úspešné absolvovanie prijímacieho konania a hodnotové a osobnostné vybavenie študenta.

Projekt sa snaží nájsť šikovných mladých ľudí naprieč odvetviami a študijnými odbormi, ktorí majú odhodlanie zlepšovať svet okolo seba. Študenti majú byť charakterní, ľudskí a nesebeckí, uvádza sa v tlačovej správe projektu.

Mali by však mať aj schopnosti a energiu veci meniť a viesť k tomu aj ľudí okolo seba. Dôležitá je aj schopnosť pretaviť svoje nápady do reality.

Nielen internát

Nádvorie Kampus nechce byť iba ďalším internátom. Bývanie je len jedným z benefitov programu a je viac prostriedkom, ako cieľom, píše sa v tlačovej správe projektu.

V priebehu roka je pre študentov pripravený rozvojový program, ktorý pozostáva z individuálneho mentoringu, tréningov, workshopov a networkingových aktivít. Mentorov získajú úspešní kandidáti na základe svojich individuálnych požiadaviek a  záujmov, tréningy budú zamerané na dôležité praktické zručnosti.

Drevená skriňa. Zdroj: Archív
Drevená skriňa. Zdroj: Archív
Foto: Nádvorie Kampus
Foto: Nádvorie Kampus
Foto: Nádvorie Kampus
Foto: Nádvorie Kampus
Pekná izba- Zdroj: Archív
Pekná izba- Zdroj: Archív
Foto: Nádvorie Kampus
Foto: Nádvorie Kampus
Foto: Nádvorie Kampus
Foto: Nádvorie Kampus
Foto: Nádvorie Kampus
Foto: Nádvorie Kampus
Foto: Nádvorie Kampus
Foto: Nádvorie Kampus
Foto: Nádvorie Kampus
Foto: Nádvorie Kampus

Okrem toho štipendistom zakladatelia projektu pomôžu nájsť si kvalitnú stáž, aby mohli naberať reálne skúsenosti vo svojom odbore.

Program však nezabúda ani na sociálny aspekt – účasťou budú pravidelné spoločné večere a brunche, na ktorých budú vždy zaujímaví hostia, vďaka čomu môžu získať cenné kontakty.

Kto sa môže zapojiť?

Kandidáti musia v danom akademickom roku byť študentmi denného štúdia Trnavskej Univerzity, Univerzity sv. Cyrila a Metoda alebo Materiálovotechnologickej fakulty STU a musia mať menej ako 26 rokov.

Výber bude prebiehať v dvoch kolách. Prvé kolo spočíva vo vyplnení online prihlášky, ktorej kvalitu bude posudzovať panel hodnotiteľov. Prihliadať sa bude na záujmy a mimoškolské aktivity kandidátov, ale aj na študijný profil a študijné výsledky.

Nádvorie Kampus nechce byť iba ďalším internátom. V priebehu roka je pre študentov pripravený rozvojový program, ktorý pozostáva z i mentoringu, workshopov a networkingových aktivít.

Prvé kolo výberového konania do štipendijného projektu sa začína 15. apríla 2019 a záujemcovia môžu podať prihlášky až do 15. mája 2019. Najlepší kandidáti budú následne pozvaní do druhého kola, ktoré bude prebiehať formou individuálnych pohovorov. Najúspešnejší z nich potom dostanú pozvánku do štipendijného programu.

Neúspešný začiatok

Tím Nádvoria spustil prvý nábor už v septembri minulého roka, no po mesiaci sa nakoniec rozhodli štart programu odložiť.

„Myslím, že sa ukázalo, že sme neboli naplno pripravení a navyše sme nábor spustili tesne pred začiatkom akademického roka,“ hovorí zakladateľ projektu Michal Trnka, ako cituje tlačová správa. Aj v dôsledku zlého načasovania sa im nepodarilo osloviť dostatočný počet študentov, s ktorými by boli spokojní.

Po roku sa projekt teda vracia opäť. Idea Kampusu sa však medzitým rozvinula z ubytovacieho štipendia na komplexný program pre výnimočných študentov, ktorý im dá nielen kvalitné zázemie, ale ponúka im aj možnosti osobnostného a profesijného rastu.

Čo získa 6 úspešných študentov?

  • Ubytovanie v priestoroch Nádvorie Kampus počas celého akademického roka (od augusta 2019 do júna 2020). Individuálne je možné ubytovanie predĺžiť aj na obdobie letných prázdnin. Študenti a študentky budú ubytovaní v bunkách po dvoch. Súčasťou každej bunky je samostatná kúpeľňa, úložné priestory a pracovná plocha. V zdieľanom priestore sa nachádza plne vybavená kuchynka a práčovňa.
  • Individuálny mentoringový program počas celého trvania štipendijného programu, zameraný na osobnostný a profesijný rozvoj.
  • Workshopy, diskusie a semináre, kde sa naučia množstvo zaujímavých zručností a schopností.
  • Prístup do Nádvorie Coworking, ktoré je ideálnym miestom na štúdium či prácu. Možnosť zúčastňovať sa na jeho aktivitách a eventoch.
  • Možnosť získať relevantné skúsenosti formou stáže v niektorej z organizácií, ktoré v rámci Nádvoria pôsobia, či v niektorej z partnerských firiem.
  • Dvakrát do roka niekoľkodenný tímbilding, počas ktorého navštívia skvelé miesta, ale takisto si oddýchnu a načerpajú inšpiráciu na nové projekty.
  • Týždenne spoločné večere či brunche s ostatnými štipendistami a zaujímavými hosťami.
  • Možnosť zapojiť sa do aktivít organizácií pôsobiacich na Nádvorí.