Nosíš projekt v hlave, ale si bez strechy nad hlavou? Nádvorie Kampus v Trnave ti pomôže

Comment

Ak si aktívny a šikovný študent, nezmeškaj registráciu v rámci štipendijného programu Nádvorie Kampus. Program ti dá možnosť zrealizovať projekty, ktoré nosíš v hlave už dlhšie. Zároveň vyriešiš večný problém ubytovania, s ktorým študenti v Trnave bojujú. Všetko úplne zadarmo. Zaregistruj sa do 15. mája.

Projekt Nádvorie Kampus ponúka šiestim študentom nielen strechu nad hlavou, ale aj mentoring, workshopy a mnoho iných výhod. Foto: Nádvorie Kampus

Program Nádvorie Kampus je určený šiestim mladým ľuďom z celého Slovenska, ktorí študujú v Trnave. Základným predpokladom na získanie ubytovania v akademickom roku 2019/2020 je úspešné absolvovanie prijímacieho konania a hodnotové a osobnostné vybavenie študenta.

Projekt sa snaží nájsť šikovných mladých ľudí naprieč odvetviami a študijnými odbormi, ktorí majú odhodlanie zlepšovať svet okolo seba. Študenti majú byť charakterní, ľudskí a nesebeckí, uvádza sa v tlačovej správe projektu.

Mali by však mať aj schopnosti a energiu veci meniť a viesť k tomu aj ľudí okolo seba. Dôležitá je aj schopnosť pretaviť svoje nápady do reality.

Nielen internát

Nádvorie Kampus nechce byť iba ďalším internátom. Bývanie je len jedným z benefitov programu a je viac prostriedkom, ako cieľom, píše sa v tlačovej správe projektu.

V priebehu roka je pre študentov pripravený rozvojový program, ktorý pozostáva z individuálneho mentoringu, tréningov, workshopov a networkingových aktivít. Mentorov získajú úspešní kandidáti na základe svojich individuálnych požiadaviek a  záujmov, tréningy budú zamerané na dôležité praktické zručnosti.

Okrem toho štipendistom zakladatelia projektu pomôžu nájsť si kvalitnú stáž, aby mohli naberať reálne skúsenosti vo svojom odbore.

Program však nezabúda ani na sociálny aspekt – účasťou budú pravidelné spoločné večere a brunche, na ktorých budú vždy zaujímaví hostia, vďaka čomu môžu získať cenné kontakty.

Kto sa môže zapojiť?

Kandidáti musia v danom akademickom roku byť študentmi denného štúdia Trnavskej Univerzity, Univerzity sv. Cyrila a Metoda alebo Materiálovotechnologickej fakulty STU a musia mať menej ako 26 rokov.

Výber bude prebiehať v dvoch kolách. Prvé kolo spočíva vo vyplnení online prihlášky, ktorej kvalitu bude posudzovať panel hodnotiteľov. Prihliadať sa bude na záujmy a mimoškolské aktivity kandidátov, ale aj na študijný profil a študijné výsledky.

Nádvorie Kampus nechce byť iba ďalším internátom. V priebehu roka je pre študentov pripravený rozvojový program, ktorý pozostáva z i mentoringu, workshopov a networkingových aktivít.

Prvé kolo výberového konania do štipendijného projektu sa začína 15. apríla 2019 a záujemcovia môžu podať prihlášky až do 15. mája 2019. Najlepší kandidáti budú následne pozvaní do druhého kola, ktoré bude prebiehať formou individuálnych pohovorov. Najúspešnejší z nich potom dostanú pozvánku do štipendijného programu.

Neúspešný začiatok

Tím Nádvoria spustil prvý nábor už v septembri minulého roka, no po mesiaci sa nakoniec rozhodli štart programu odložiť.

“Myslím, že sa ukázalo, že sme neboli naplno pripravení a navyše sme nábor spustili tesne pred začiatkom akademického roka,” hovorí zakladateľ projektu Michal Trnka, ako cituje tlačová správa. Aj v dôsledku zlého načasovania sa im nepodarilo osloviť dostatočný počet študentov, s ktorými by boli spokojní.

Po roku sa projekt teda vracia opäť. Idea Kampusu sa však medzitým rozvinula z ubytovacieho štipendia na komplexný program pre výnimočných študentov, ktorý im dá nielen kvalitné zázemie, ale ponúka im aj možnosti osobnostného a profesijného rastu.

Čo získa 6 úspešných študentov?

  • Ubytovanie v priestoroch Nádvorie Kampus počas celého akademického roka (od augusta 2019 do júna 2020). Individuálne je možné ubytovanie predĺžiť aj na obdobie letných prázdnin. Študenti a študentky budú ubytovaní v bunkách po dvoch. Súčasťou každej bunky je samostatná kúpeľňa, úložné priestory a pracovná plocha. V zdieľanom priestore sa nachádza plne vybavená kuchynka a práčovňa.
  • Individuálny mentoringový program počas celého trvania štipendijného programu, zameraný na osobnostný a profesijný rozvoj.
  • Workshopy, diskusie a semináre, kde sa naučia množstvo zaujímavých zručností a schopností.
  • Prístup do Nádvorie Coworking, ktoré je ideálnym miestom na štúdium či prácu. Možnosť zúčastňovať sa na jeho aktivitách a eventoch.
  • Možnosť získať relevantné skúsenosti formou stáže v niektorej z organizácií, ktoré v rámci Nádvoria pôsobia, či v niektorej z partnerských firiem.
  • Dvakrát do roka niekoľkodenný tímbilding, počas ktorého navštívia skvelé miesta, ale takisto si oddýchnu a načerpajú inšpiráciu na nové projekty.
  • Týždenne spoločné večere či brunche s ostatnými štipendistami a zaujímavými hosťami.
  • Možnosť zapojiť sa do aktivít organizácií pôsobiacich na Nádvorí.

 

Peter Dlhopolec

Author

Peter Dlhopolec

Pochádza zo Zvolena. Študuje masmediálnu komunikáciu na FMK UCM v Trnave. Na Univerzite sv. Cyrila a Metoda vyštudoval aj európske štúdiá. Absolvoval študijné pobyty v Poľsku, Slovinsku a Rumunsku. Pôsobí ako reportér v The Slovak Spectator.

Related Posts

Discussion about this post