Študenti UCM sa rozhodli pomôcť psiemu útulku. Spustili projekt Túlavé labky

Každý psík má svoj príbeh. Študenti preto vytvorili tašky so psími motívmi. Odmenia nimi každého, kto podporí útulok v Trnave.

Foto: Túlavé labky

Za projektom Túlavé labky stoja študenti UCM, ktorí sa snažia pomôcť psiemu útulku v Trnave. Foto: Túlavé labky

Týranie, prespávanie na ulici, život bez jedla, či samota. Aj to sú psie príbehy, s ktorými sa zamestnanci psích útulkov na Slovensku každodenne stretávajú. Študentom FMK UCM situácia domácich miláčikov nie je ľahostajná.

Študenti vytvorili projekt Túlavé labky, ktorého cieľom je pomôcť útulku v meste Trnava. V rámci projektu študenti zbierajú  pre opustených štvornohých miláčikov peniaze na crowdfundingovom portáli Startlab. Každý, kto finančne projekt podporí, dostane ekologickú tašku ako odmenu.

“Chceme ľudí motivovať k tomu, aby pomohli tak, že okrem dobrého pocitu dostanú aj drobnosť, ktorú využijú alebo ňou potešia svojich známych,“ povedal Marek Földi, jeden z autorov projektu Túlavé labky.

Tašky s príbehom

Každá z týchto tašiek nesie príbeh jedného psíka s „túlavými labkami“. Polovica z ceny poputuje priamo trnavskému útulku a ľuďom, ktorí už vedia, čo je pre psíky najlepšie.

“Náklady sú veľmi veľké a psíkov je čoraz viac, preto sú podobné organizácie často odkázané na pomoc od dobrovoľných prispievateľov,” dodal Földi.

Partia študentov UCM, ktorí prišli s nápadom vytvárať eko tašky. Foto: Túlavé labky

Tašky si študenti vyrábajú sami pomocou šablón. Každý dizajn si navrhli, preniesli na šablónu a farbou na textil ich nanášajú na tašky.

K dispozícii sú tašky so štyrmi rôznymi psími motívmi, z ktorých si prispievatelia môžu vybrať toho najsympatickejšieho psíka. Kúpou tašky podporia nielen vybraného psíka, ale aj jeho kamarátov z útulku.

Viac informácií o projekte, ktorý trvá do polovice mája, môžete nájsť na webe projektu, Facebooku a Instagrame.

 

 

 

Peter Dlhopolec

Author

Peter Dlhopolec

Pochádza zo Zvolena. Študuje masmediálnu komunikáciu na FMK UCM v Trnave. Na Univerzite sv. Cyrila a Metoda vyštudoval aj európske štúdiá. Absolvoval študijné pobyty v Poľsku, Slovinsku a Rumunsku. Pôsobí ako reportér v The Slovak Spectator.

Related Posts