ck_island_15_12_poster

Diváci sa tak prejdú pomedzi pestrofarebné domčeky, navštívia najsevernejšie hlavné mesto sveta Reykjavík a spoznajú národ so svojským zmyslom pre humor, ktorý vystihuje napríklad príslovie: „Je lepšie chodiť bosý, ako bez kníh“. Životný rytmus, ktorý určujú nekonečné lávové polia, nezbedné sopky, stovky vodopádov a tisícky oviec, priblíži cestovateľka Eva Rosíková.

„K mojim „turistickým“ favoritom patrí ľadovcová lagúna Jökulsárlón. K tým menej známym zase novootvorené termálne kúpalisko v Höfe, ktoré má dizajn á la „infinity pool“, pričom vstupné je tam smiešnych päť eur,“ hovorí Eva Rosíková, ktorá na Island začala chodiť už v roku 2002 a odvtedy túto krajinu navštívila asi 25-krát. Počas svojich ciest počula aj množstvo mystických príbehov či bájok, ktoré sú na Islande populárne. „Mojím najobľúbenejším príbehom je asi ten o tilberim – zvláštnom stvorení, ktoré kradlo mlieko a vlnu. Patrí do kategórie „čarodejníci alebo ako na Islande zbohatnúť”,” približuje Rosíková, podľa ktorej na ostrove možno nájsť aj dobrú kuchyňu, napríklad fantastické jahňacie steaky.

Eva Rosíková

je dlhoročná spolupracovníčka dokumentárneho cyklu „Cestománie“, sprievodkyňa a nadšená realizátorka netradičných projektov. Miluje šport akéhokoľvek druhu, najlepšie si oddýchne na horách a pri bedmintone a plážovom volejbale. Profesionálne pôsobí v CK SVET.


Kedy: 15.12. (štvrtok)

Štart: 20:00 hod.

Vstup: 3€ v predpredaji v pokladni Kina Hviezda cez pracovné dni od 16:30 do 19:45, v sobotu od 14:30 do 19:45 a v nedeľu od 12:30 do 19:45

Event: www.fb.com/events/1758520127742231